.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار
بازدید شورا از تالاب
1397/2/6 پنجشنبه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم: شهرداری قم فعالیت های محیط زیستی خود را توسعه دهد / با مشارکت مردم و مسؤولان امسال پایان آلودگی پلاستیک در قم است قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: انتظار داریم شهرداری کلانشهر قم فعالیت های محیط زیستی خود را به منظور بهبود وضعیت و جلوگیری از تخریب محیط زیست توسعه داده و در این جهت برنامه ریزی مناسبی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، تورج همتی در جریان بازدید نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم از تالاب بهشت معصومه گفت: گرد و غبار از مهمترین چالش های زیست محیطی قم است که متأسفانه با خشکسالی بوجود آمده، این مشکل مضاعف شده و ما به دنبال جذب اعتبارات لازم برای مقابله با این بحران هستیم.

وی با اشاره به امکانات، اعتبارات و ظرفیت های قانونی شهرداری قم، بر ضرورت توسعه فعالیت های زیست محیطی شهرداری تأکید کرد و گفت: وضعیت کنونی محیط زیست و منظر شهری در قم به هیچ عنوان در شأن این خطه مقدس نیست و حقیقتا انتظار داریم شهرداری کلانشهر قم در این جهت برنامه ریزی مناسبی داشته باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت توسعه فضای سبز در شهر قم به صورت منطقه ای و کمربند سبز با استفاده از پساب تصفیه شده تأکید کرد و گفت: نوسازی سیستم حمل و نقل عمومی و انتقال صنوف آلاینده و مزاحم پیرامون شهر قم به شهرک ها و نواحی صنعتی از دیگر اقداماتی است که شهرداری قم باید با جدیت دنبال کند.

وی در پایان با اشاره به ممنوعیت دفن زباله از پایان برنامه پنجم توسعه، خواستار تدوین طرح جامع و تفصیلی مدیریت پسماند شهر قم شد و گفت: امیدواریم با برنامه ریزی و مشارکت همه مردم و مسؤولان تا پایان سال 97، آلودگی پلاستیک در استان قم به حداقل رسیده و بتوانیم با استفاده از فناوری های نوین، دفع اصولی انواع پسماندها را به خوبی مدیریت کنیم.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر