اخبار و گزارش ها
.
1399/2/20 شنبهwww.doe.ir
قم ـ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم گفت: با هماهنگی و برنامه ریزی های انجام شده، پلیس اماکن عمومی در گشت و پایش سطح شهر قم محیط بانان را همراهی خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، محمدرضا عابدی مقدم با اشاره به برگزاری جلسه با رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی قم گفت: در این نشست لزوم مشارکت و همکاری هرچه بیشتر دو مجموعه در جهت پیشگیری و مقابله با تخلفات زیست محیطی در سطح شهر قم مورد تأکید قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: از این پس با تعامل و هماهنگی های بعمل آمده، گشت و کنترل مشترک پلیس اماکن عمومی و یگان حفاظت محیط زیست استان قم در سطح شهر به ویژه در مراکز عرضه و نگهداری پرندگان و گونه های جانوری به انجام خواهد رسید.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم در پایان تصریح کرد: اتاق اصناف استان قم نیز برای مقابله با تخلفات زیست محیطی در واحدهای صنفی اعلام آمادگی کرده و امیدواریم شاهد کاهش حداکثری تخلفات در حوزه خرید و فروش جانوران وحشی در شهر قم باشیم.

گفتنی است بر اساس قانون شکار و صید، نگهداری و خرید و فروش گونه های جانوری و تاکسیدرمی آنها به هر نحو ممنوع بوده و بر اساس ضوابط و قوانین با متخلفان برخورد خواهد شد.