اخبار و گزارش ها
.
1400/6/7 یکشنبهwww.doe.ir
قم ـ مراسم معارفه نخستین سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کهک، روز شنبه همزمان با هفته دولت با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در این مراسم با اشاره به معضلات و چالش های جدی زیست محیطی در کشورمان، وضعیت امروز را ناشی از دهه ها غفلت به این حوزه خطیر و حساس دانست و گفت: انسان ها با دست خودشان جوامع بشری را به سمت نابودی سوق داده اند.

سید رضا موسوی مشکینی راه اندازی اداره شهرستان کهک را در راستای خدمات رسانی مطلوب و شایسته به مردم این منطقه عنوان کرد و افزود: سازمان حفاظت محیط زیست در جهت اجرای قوانین زیست محیطی، وظایف حاکمیتی و رسالت های سنگینی برعهده دارد.

وی با بیان اینکه توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری در شهرستان کهک، سرعت و گسترش بیشتری خواهد یافت، بر ضرورت توجه جدی به مؤلفه ها و ضوابط زیست محیطی تأکید کرد و گفت: بدون توجه به طبیعت و محیط زیست، اهداف توسعه پایدار تحقق نیافته و حقوق مردم پایمال خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم خاطرنشان کرد: مسأله پسماندهای خانگی و صنعتی، حضور گسترده گردشگران، چاههای ذغال و وجود نواحی صنعتی در این منطقه، از جمله مسائلی است که باید از سوی اداره محیط زیست و مسئولان شهرستان کهک مورد توجه قرار بگیرد.

وی در پایان با اشاره به ظرفیت های گسترده شهرستان کهک و وجود گونه های گیاهی و جانوری ارزشمند در این منطقه، تصریح کرد: باید با بهره مندی از تمامی امکانات و مشارکت تشکل های مردم نهاد، بسیج، شوراهای اسلامی، ائمه جمعه و جماعات و جوامع بومی و محلی، زمینه زندگی پاک و سالم مردم در این شهرستان را فراهم بیاوریم.

حجت الاسلام و المسلمین محسن صبوری امام جمعه و امیرعباس بقائی فرماندار شهرستان کهک نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه محیط زیست، آموزه های دینی، اخلاقی و قانونی در این حوزه را مورد توجه قرار داده و بر ضرورت حفاظت از طبیعت و محیط زیست این منطقه و مقابله با تخریب ها و تخلفات تأکید کردند.

در این مراسم سجاد پارسامهر به عنوان سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کهک معرفی و از خدمات ارزنده محمدجواد صدوقی فرمانده پاسگاه سرمحیط بانی کهک تجلیل بعمل آمد.