اخبار و گزارش ها
.
1398/8/28 سه‌شنبهwww.doe.ir
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم خبر داد:
قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: کارگاههای آموزشی با محوریت مسائل زیست محیطی برای تمامی مربیان پیش دبستانی استان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در نخستین کارگاه آموزشی ویژه مربیان پیش دبستانی، در سخنانی اظهار داشت: این کارگاههای آموزشی با محوریت مسائل زیست محیطی به تدریج برای تمامی مربیان پیش دبستانی استان برگزار می شود.

وی با اشاره به اهمیت و تأثیرگذاری آموزش و فرهنگسازی برای کودکان و خردسالان، خاطرنشان کرد: در سال های اخیر اقدامات مناسبی برای توسعه امر آموزش، آگاهی بخشی و فرهنگسازی برای دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی به انجام رسیده است که باید با همت و تلاش مضاعف ادامه داشته باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه امروزه متأسفانه طبیعت و محیط زیست کشورمان دچار مشکلات و چالش های متعددی شده است، تصریح کرد: امیدواریم با مشارکت مؤثر همه مردم و مسؤولان در نظام آموزش و پرورش، بتوانیم نسل آینده را هرچه بیشتر نسبت به مسائل زیست محیطی دغدغه مند و مطالبه گر کنیم.

در کارگاههای آموزشی ویژه مربیان پیش دبستانی که در اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم برگزار می شود، کتاب «مبانی آموزش محیط زیست و مشارکت خانواده» تدریس و به شرکت کنندگان اهدا می شود که شامل مبانی مفهومی محیط زیست و واحدهای کار مرتبط با آب، خاک، هوا، طبیت، جانوران و پسماند است.