.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 0e69515
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:
  دانش آموزان قمی با برنامه نویسی رایانه ای، روش های صیانت از محیط زیست را می آموزند
  قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: در برنامه صیانت از منابع آب و محیط زیست، دانش آموزان با یادگیری «نخستین اسکرچ محیط زیستی» ضمن یادگیری برنامه نویسی رایانه ای، روش های حفظ و حراست از منابع آبی و محیط زیست را می آموزند.
 • 1398/7/9 سه‌شنبه2019-10-01T08:54:28+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در جلسه آموزشی برنامه صیانت از منابع آب و محیط زیست در سخنانی اظهار داشت: این طرح به همت معاونت آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست وارد فاز اجرایی شده و در سطح 8 استان از جمله قم اجرا خواهد شد.

  وی با بیان اینکه تمرکز این طرح بر کسب و کارهای سبز مبتنی بر توسعه آب اندوز است، خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق کسب و کارهای سبز مشاغلی است که بر مبنای برنامه نویسی شکل می گیرد و علاوه بر درآمدزایی برای جوامع محلی، به عنوان یک رویکرد اثربخش در ارائه آموزش های غیرمستقیم مطرح می شود.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به اهمیت ابزارهای نوین خلاقانه در آموزش های زیست محیطی، یکی از این ابزارها را «برنامه نویسی اسکرچ» دانست و گفت: در این راستا یک پلتفرم بومی به عنوان «نخستین اسکرچ محیط زیستی» در تعامل با برنامه صیانت از منابع آب و محیط زیست طراحی شده و در حال توسعه است.

  وی با بیان اینکه در اسکرچ محیط زیستی، دانش آموزان و دانشجویان می توانند محتواهای آموزشی مرتبط را تولید کرده و علاوه بر آن اصول برنامه نویسی برای ورود به محیط های حرفه ای را بیاموزند، تصریح کرد: تمامی مثال های آموزشی در این پلتفرم بومی مورد تأیید بوده و آموزش برنامه به صورت رایگان ارائه می شود.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ