.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 8b554d1
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:
  وضعیت آبگیری تالاب های قم مطلوب است
  قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: بارش های امسال حجم زیادی از آب را وارد تالاب ها و رودخانه های استان کرده و با توجه به بررسی های انجام شده توسط کارشناسان این اداره کل، وضعیت آبگیری تالاب ها مناسب و مطلوب ارزیابی شده است.
 • 1398/2/14 شنبه2019-05-04T09:49:21+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در حاشیه بازدید استاندار قم از تالاب های استان قم در گفت و گو با خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: این آبگیری، موجب شد تنوع زیستی و پوشش های گیاهی در برخی از این تالاب ها شکل بگیرد که این امر سبب شده است، تالاب ها از وضعیت مناسبی برخوردار باشند.
  وی ابراز امیدواری کرد: این آبگیری در تالاب ها، مساله گرد و غبار را در فصل تابستان سال جاری کنترل کند و باعث بهبود وضعیت تالاب ها و زیستگاه های استان قم بشود.
  وی با بیان این که بارش های امسال یک استثنا بود، همان طور که خشکسالی های سال های گذشته نیز یک استثنا بود؛ گفت: این از ویژگی های مناطق خشک و نیمه خشک است و امیدواریم که این روند بارندگی، چرخه های زیستی را در تالاب ها و رودخانه ها احیا کند.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست قم تاکید کرد: البته فعالیت های انسانی نیز باید متناسب با مباحث کارکردی رودخانه ها و تالاب ها باشد تا مشکلاتی را برای زیست بوم ها ایجاد نکند.

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ