اخبار
1393/3/21 چهارشنبه توسعه آموزش ها و تعمیق فرهنگ زیست محیطی در استان قم ضروری است
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:
توسعه آموزش ها و تعمیق فرهنگ زیست محیطی در استان قم ضروری است
قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت توسعه آموزش ها و تعمیق فرهنگ زیست محیطی در جهت حفظ و حراست هوشمندانه و متوازن از محیط زیست طبیعی و انسانی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، محمودعلی رکنی در برنامه زنده رادیویی «مردم و مسوولان» در سخنانی اظهار داشت: مهمترین چالش زیست محیطی در استان، وجود گرد و غبار و ریزگردها به دلیل خشک شدن تالابها و رودخانه هاست.
وی با اشاره به خشکسالی های چندسال اخیر و عدم تامین حقابه های زیست محیطی استان، خاطرنشان کرد: تخریب اکوسیستم منطقه و زیستگاههای طبیعی عمدتا به دلیل دخل و تصرف انسانها، تنوع گیاهی و جانوری مناطق را در خطر نابودی قرار داده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم خواستار اصلاح و تغییر الگوی کشت در استان قم و استفاده از گونه های بومی و مثمر در حوزه باغداری و فضای سبز شهری شد و گفت: در استان قم باغات گسترش یافته  و توسعه فضای سبز و ایجاد کمربند سبز مورد توجه جدی قرار بگیرد.
وی همچنین با بیان اینکه صنوف و صنایع آلاینده باید از محدوده شهرها و روستاهای استان به شهرک های صنعتی و خدماتی تخصصی انتقال یافته و فرآینده و فناوری های تولید در واحدهای صنعتی بروز و استاندارد شود، خاطرنشان کرد: با واحدهای صنعتی آلاینده و غیرمجاز به ویژه کارگاههای ذوب سرب و چاههای ذغال به شدت برخورد می شود.
رکنی در پایان ضمن پاسخ به پرسش ها و درخواست های مردمی، بر ضرورت توسعه آموزش و تعمیق فرهنگ زیست محیطی در جامعه تاکید کرد و گفت: مشارکت همگانی و هم افزایی ظرفیت ها و توانمندی دستگاههای اجرایی برای داشتن محیط زیست سالم و پایدار از اهمیت بسزایی برخوردار است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر خود در خصوص متن فوق
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر