اخبار اسلایدر
1398/6/6 چهارشنبه
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:
نقش مساجد در توسعه فرهنگ زیست محیطی بسیار تأثیرگذار است
قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: نقش و کارکرد مساجد در توسعه و تعمیق فرهنگ زیست محیطی در جامعه، می تواند بسیار مهم و تأثیرگذار باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در جلسه امضای تفاهم نامه با دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: امروز برخی مخاطرات و چالش های زیست محیطی در جامعه به ویژه در حوزه آلودگی هوا و پسماند بسیار جدی شده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه همچنان مسأله محیط زیست از سوی برخی مردم و مسؤولان مورد بی مهری و بی توجهی قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: ما امروز به شدت نيازمند تغيير در رفتار فردي و اجتماعي و ترويج قواعد اخلاقي و نهادينه كردن فرهنگ زيست محيطي در جامعه هستيم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به نقش و جایگاه مهم و برجسته مساجد در حوزه های گوناگون فرهنگی و اجتماعی، تصریح کرد: بدون تردید نقش و کارکرد مساجد در توسعه و تعمیق فرهنگ زیست محیطی در جامعه نیز می تواند بسیار مهم و تأثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه انسان حلقه ای از زنجیره حیات است و هرکدام از این حلقه ها آسیب ببیند، صدمه های جبران ناپذیر آن به خودمان بازمی گردد، اظهار داشت: باید از همه امکانات و ظرفیت ها برای ایجاد دغدغه و ارتقاء سطح دانش و آگاهی مردم و خانواده ها نسبت به محیط زیست استفاده کنیم.

مسؤول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم نیز در این نشست با اشاره به جایگاه بسیار ارزشمند محیط زیست در آموزه ها و منابع دینی، گفت: آحاد جامعه باید نسبت به حفظ و حراست از محیط زیست متعهد باشند و عدم توجه به این مسأله خطیر و حساس در واقع خیانت به خودمان و فرزندانمان است.

حجت الاسلام و المسلمین سعید روحانی با بیان اینکه آموزه های زیست محیطی باید از کودکی آموزش داده شود، نقش تأثیرگذار مساجد در فضای فکری و فرهنگی جامعه را مورد توجه قرار داد و گفت: باید در این زمینه با عزم و اراده جدی وارد میدان عمل شده و برای گسترش فرهنگ زیست محیطی برنامه ریزی جدی داشته باشیم.

در این نشست تفاهم نامه همکاری میان اداره کل حفاظت محیط زیست و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم با موضوعات فرهنگی و آموزشی با محوریت آموزه ها و توصیه های دینی و اخلاقی به امضاء رسید.

تمامی حقوق برای سازمان محيط زيست محفوظ می باشد .

www.doe.ir