اخبار و گزارش ها
.
1398/9/30 شنبهwww.doe.ir
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:
قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: مجوز شکار پرندگان آبزی و کنارآبزی در این استان صادر نمی شود و برنامه ریزی لازم برای حفاظت از پرندگان مهاجر انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در سخنانی اظهار داشت: مجوز شکار پرندگان خشکی زی در استان به صورت کاملا محدود از دهم آذرماه آغاز شده و تا دهم بهمن ماه ادامه دارد.

وی در ادامه افزود: شکارچیانی که دفترچه شکار و مجوز اسلحه دارند، می توانند با دریافت مجوز شکار، تا دهم بهمن ماه فقط در روزهای جمعه، از گونه های کبک، تیهو، کبوترچاهی و فاخته به تعداد مجاز شکار کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه شکار پرندگان خشکی زی باید در خارج از مناطق حفاظت شده، شکار ممنوع و تالاب های استان انجام شود، خاطرنشان کرد: مجوز شکار پرندگان آبزی و کنارآبزی به هیچ عنوان در استان قم صادر نمی شود.

وی از برنامه ریزی های لازم و افزایش گشت و کنترل در راستای حفاظت از پرندگان مهاجر در قم خبر داد و گفت: شکارچیان باید مراقب بیماری های مشترک از جمله آنفولانزای پرندگان باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را بلافاصله به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اطلاع دهند.