اخبار و گزارش ها
.
1398/11/5 شنبهwww.doe.ir
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:
قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: مسؤولان و کارشناسان HSE واحدهای صنعتی، باید رسالت قانونی، شرعی و انسانی خود در جهت حفظ و حراست از محیط زیست و حق سلامت مردم را همواره به یاد داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در نخستین کارگاه آموزشی مسؤولان و کارشناسان HSE واحدهای صنعتی استان گفت: امروز محیط زیست کشورمان در شرایط نامطلوبی است که ادامه این روند منجر به ایجاد بحران های امنیتی و اجتماعی خواهد شد.

وی بر ضرورت نقش آفرینی و دغدغه مندی همه مردم و مسؤولان در پاسداری از محیط زیست بر اساس اصل 50 قانون اساسی تأکید کرد و گفت: برای گذر از چالش های زیست محیطی و مشکلاتی که در ابعاد گوناگون طبیعی و انسانی با آن مواجه هستیم، همه باید تکلیف و وظیفه خود در برابر محیط زیست را بشناسند و به آن عمل کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به فعالیت 2 هزار و 500 واحد صنعتی در استان، خاطرنشان کرد: تجمیع واحدهای آلاینده در پیرامون شهر قم که شاید هرکدام حداقل ملاحظات زیست محیطی را رعایت کرده باشند، معضل بسیار بزرگی است که باعث ایجاد آلودگی های شدید در استان شده است.

وی ایجاد آلودگی های زیست محیطی را در تضاد با حق الناس و حقوق شهروندی دانست و گفت: مسؤولان و کارشناسان HSE واحدهای صنعتی، باید تکلیف و رسالت قانونی، شرعی و انسانی خود در جهت حفظ و حراست از محیط زیست و حق سلامت مردم را همواره به یاد داشته باشند.

موسوی در پایان اهمیت به روز بودن اطلاعات و آگاهی های زیست محیطی فعالان صنعتی و اقتصادی را مورد توجه قرار داد و گفت: امیدواریم با برگزاری چنین کارگاههای آموزشی، ضمن ارتقاء دانش زیست محیطی در میان مخاطبان تأثیرگذار، بتوانیم ارتباط هرچه بهتری میان اداره کل حفاظت محیط زیست و فعالان صنعتی ایجاد کنیم.