اخبار و گزارش ها

.

گردشگران در روستاهای قم مراقب محیط زیست باشند

قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: گردشگران در روستاهای قم به ویژه در بخش کهک باید مراقب محیط زیست بوده و از ریختن زباله در طبیعت اجتناب کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در جمع نمازگزاران جمعه در مصلای شهر کهک به مناسبت هفته هوای پاک گفت: چالش های امروز در حوزه های گوناگون زیست محیطی، نتیجه غفلت و بی توجهی به این موضوعات خطیر و حساس در سالهای گذشته است.

وی با اشاره به تعطیلی چند روزه مدارس بر اثر آلودگی هوا در شهر قم، آلودگی های زیست محیطی را موجب بروز بیماری ها و مرگ و میر دانست و گفت: مسأله محیط زیست، مسأله ای فرابخشی است و همه مردم و مسؤولان در این عرصه سهمی برعهده دارند و باید به وظایف خود عمل کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت مشارکت همگانی برای حفظ و حراست از محیط زیست تأکید کرد و گفت: یکی از مشکلات جدی در روستاهای مقصد گردشگری از جمله در بخش کهک، مشکلات جمع آوری و دفع پسماندها و نخاله های ساختمانی است.

وی با بیان اینکه گردشگران در روستاهای قم باید مراقب محیط زیست بوده و از ریختن زباله و افروختن آتش در طبیعت اجتناب کنند، خاطرنشان کرد: معضل پسماندها در شهرها و روستاهای استان قم، در صورت کم توجهی منجر به تخریب گسترده طبیعت می شود.

موسوی در پایان با اشاره به ظرفیت های گسترده طبیعی و وجود گونه های مختلف گیاهی و جانوری در بخش کهک، تصریح کرد: محیط زیست امانتی است که باید برای نسل آینده پاک و سالم نگه داشته شود و با جانوران به عنوان زنجیره های حیات، با مهربانی برخورد کنیم.

مدیرکل و جمعی از محیط بانان حفاظت محیط زیست استان قم همچنین پس از اقامه نماز جمعه، همراه با دیگر مردم مؤمن و انقلابی شهر کهک در راهپیمایی حمایت از اقتدار نظام اسلامی شرکت کرده و با حضور در گلزار شهدای این شهر، با قرائت فاتحه و نثار گل نام و یاد شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
سال 1398  سال رونق توليد