اخبار و گزارش ها

استاندار قم همیار محیط بان شد

استاندار قم همیار محیط بان شد

قم ـ در نشست صمیمی کارکنان اداره کل محیط زیست و جمعی از کارشناسان و فعالان زیست محیطی با استاندار قم، کارت «همیار محیط بان» به‌صورت افتخاری به بهرام سرمست اهدا شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم در رابطه با کارت «همیار محیط بان» در سخنانی اظهار داشت: در راستای تحقق اهداف اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بهره‌مندی از مشارکت‌های مردمی و توسعه فرهنگ زیست‌محیطی، کارت «همیار محیط بان» به علاقه‌مندان اهدا می‌شود.

سید رضا موسوی مشکینی بابیان این‌که داوطلبان در صورت برخورداری از شرایط لازم و در چارچوب ضوابط و مقررات، برای همکاری انتخاب می‌شوند و کارت همیار محیط بان دریافت می‌کنند، گفت: این افراد باید با قوانین زیست‌محیطی و مقررات شکار و صید آشنایی کلی داشته و هرگونه سابقه کیفری در زمینه محیط‌زیست نداشته باشند.

 وی افزود: همیاران محیط بان می‌توانند در سرشماری حیات‌وحش، شناسایی زیستگاه‌ها و پایش مناطق و همچنین مقابله با بحران‌های زیست‌محیطی، گزارش تخلفات شکار و صید و همکاری در جهت آموزش، آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی با این اداره کل مشارکت داشته باشند.

 وی برخی دستورالعمل‌ها در رابطه با همیاران محیط بان را نیز موردتوجه قرار داد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان قم به نشانی qom.doe.ir بخش میز خدمات الکترونیکی، دستورالعمل و برگه‌های مربوطه را مشاهده و نام‌نویسی کنند.

 موسوی بابیان این‌که کارت همیار محیط بان توسط یگان حفاظت سازمان محیط‌زیست صادر می‌شود، تصریح کرد: فعالیت در این زمینه کاملاً داوطلبانه بوده و هیچ‌گونه حق استخدامی یا درخواست ملبوس و تجهیزات برای همیار ایجاد نمی‌کند و انجام هرگونه تخلف زیست‌محیطی و سوءاستفاده از کارت موجب اتمام همکاری خواهد شد.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد