اخبار و گزارش ها

اجازه تغییر کاربری باغ‌های قم را نمی‌دهیم

اجازه تغییر کاربری باغ‌های قم را نمی‌دهیم

قم ـ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: به‌هیچ‌عنوان اجازه تغییر کاربری باغ‌های سطح شهر قم را نمی‌دهیم و این موضوع با حساسیت در استانداری و شهرداری پیگیری می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، محسن بهشتی در دیدار جمعی از کارشناسان و فعالان زیست‌محیطی با استاندار قم بر ضرورت توسعه فضای سبز شهری در قم به‌صورت منطقه‌ای و کمربند سبز تأکید کرد و افزود: در جهت توسعه سرانه فضای سبز، طرح تفصیلی شهر بازنگری می‌شود.

وی بابیان این‌که با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی، حوزه‌های اقتصادی و عمرانی در استان قم با رعایت ملاحظات زیست‌محیطی با کمترین آسیب در حال پیگیری و شکوفایی است، اظهار داشت: قانون هوای پاک با بررسی همه‌جانبه نگر، سردرگمی بسیاری از فعالان اقتصادی را برطرف کرد.

معاون عمرانی استانداری قم با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها و اقدام‌های انجام‌شده در حوزه پسماند، خاطرنشان کرد: برای دفع اصولی پسماندهای ویژه و صنعتی استان قم مکان‌یابی صورت گرفته و برای تفکیک زباله از مبدأ نیز اقدام‌های مثبتی انجام‌شده است، اما همچنان برای رسیدن به نقطه مطلوب، راه طولانی در پیش داریم.

وی با اشاره به دغدغه فعالان زیست‌محیطی استان قم در حوزه معادن، از بررسی مسائل مرتبط با این حوزه در کمیته ویژه خبر داد و گفت: افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شماره دو قم و همچنین کلنگ زنی آزادراه «شهید سلیمانی» ازجمله اقدام‌های زیست‌محیطی است که در این هفته به انجام رسیده و در بهبود شرایط مؤثر خواهد بود.

بهشتی در پایان بابیان این‌که طی بارندگی‌های ابتدای سال، تالاب‌های استان قم به‌خوبی آبگیری شده اما همچنان مشکل خشک‌سالی و گردوغبار در این مناطق وجود دارد، تصریح کرد: باید پیگیری‌های لازم برای تخصیص حقابه زیست‌محیطی انجام‌شده و همه تلاش خود را برای صیانت از این سرمایه‌های خدادادی به کار ببندیم.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد