اخبار و گزارش ها

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قم: آتش به سرعت مهار شد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قم: آتش به سرعت مهار شد

قم ـ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم گفت: حریق بوجود آمده در منطقه حفاظت شده پلنگ دره، بلافاصله با حضور محیط بانان و یگان حفاظت منابع طبیعی مهار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، محمدرضا عابدی مقدم با اشاره به وقوع آتش سوزی در منطقه حفاظت شده پلنگ دره قم گفت: متأسفانه برای چهارمین بار در سال جاری این زیستگاه ارزشمند دچار حریق شد و حدود 3 هکتار از مراتع و گیاهان منطقه در آتش سوخت.

وی با بیان اینکه علت این آتش سوزی در دست بررسی است، از همکاری و مشارکت یگان حفاظت منابع طبیعی در اطفاء حریق منطقه قدردانی کرد و گفت: این حریق در محدوده خلیل آباد و کوه آله رخ داد و با تلاش و ازخودگذشتگی محیط بانان و جنگلبانان به سرعت مهار و اطفاء شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قم از گسترش کم سابقه آتش سوزی ها در مناطق طبیعی در سال جاری ابراز نگرانی کرد و گفت: همشهریان محترم در هنگام حضور در زیستگاه ها و مناطق طبیعی، باید مسائل ایمنی در برپایی آتش را به شدت رعایت کرده و از رها کردن زباله های خود در مناطق جداً اجتناب کنند.

وی در پایان تصریح کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه حریق و آتش سوزی در مناطق طبیعی و بروز تخلفات زیست محیطی می توانند با ادارت کل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با شماره های 32602981 و 1504 تماس حاصل نمایند.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد