اخبار و گزارش ها

سیستم پایش آنلاین آلودگی هوای نیروگاه سیکل ترکیبی قم افتتاح شد

قم ـ سیستم پایش آنلاین آلودگی هوای نیروگاه سیکل ترکیبی قم روز سه شنبه همزمان با هفته دولت طی آیینی با حضور استاندار قم و جمعی از مدیران استان به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در این آیین که احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و مرتضی حیدری فرماندار قم نیز حضور داشتند، بر ضرورت راه اندازی سیستم پایش آنلاین زیست محیطی در واحدهای صنعتی استان تأکید کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه متأسفانه وضعیت آلودگی هوای قم هرسال نسبت به گذشته وضعیت بدتری دارد، خاطرنشان کرد: ریزگردها، خودروها و واحدهای آلاینده از مهمترین منابع آلودگی هوا در شهر قم بوده که برای هرکدام از آنها باید برنامه ریزی لازم انجام شود.

وی راه اندازی سیستم پایش آنلاین آلودگی را در کنترل و پیشگیری از معضلات زیست محیطی در استان بسیار مهم دانست و گفت: با استفاده از اطلاعات و داده های به دست آمده، می توان مدیریت هرچه بهتری را برای جلوگیری از گسترش آلودگی های زیست محیطی اعمال کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به استقرار نیروگاه سیکل ترکیبی در کنار شهر قم و در جهت باد غالب منطقه، تصریح کرد: تخصیص گاز به نیروگاه به ویژه در فصول سرد سال برای کاهش آلودگی هوا بسیار اهمیت دارد که باید از سوی مسئولان امر پیگیری شود.

سیستم پایش آنلاین آلودگی هوای نیروگاه سیکل ترکیبی قم با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در مدت زمان دو سال راه اندازی شده است و توانایی سنجش پارامترهای CO ، CO۲ ، SO۲ و NANO۲ را داشته و هر ۱۵ دقیقه داده های لازم را به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار می دهد.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد