اخبار و گزارش ها

توسعه صنعتی همراه با حفظ محیط‌زیست باشد

توسعه صنعتی همراه با حفظ محیط‌زیست باشد

قم ـ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: توسعه صنعتی باید همراه با حفظ و حراست از محیط‌زیست باشد و این مهم‌ترین مسأله ای است که باید به دنبال آن باشیم.
مهرداد غضنفری روز سه‌شنبه در آیین افتتاح نخستین مرکز غیردولتی خدمات محیط زیستی کشور در قم افزود: صنعت لزوما در تقابل با محیط‌زیست قرار نگرفته است و واحدهای صنعتی می‌توانند قوانین و ضوابط زیست‌محیطی را به‌خوبی موردتوجه قرار دهند.

وی ادامه داد: اجرای قانون هوای پاک در کشورمان درگرو فرهنگ‌سازی، تعامل مسئولان، تأمین زیرساخت‌ها و مشارکت عمومی است که در رابطه با هماهنگی و هم‌افزایی مسئولان، فاصله زیادی با نقطه مطلوب وجود دارد.

معاون امور اقتصادی استانداری قم بابیان اینکه باید سهم بخش‌های مختلف در تخریب و آلودگی محیط‌زیست مشخص‌شده و برای آن برنامه‌ریزی لازم انجام شود، خاطرنشان کرد: برای اجرای درست قوانین در جامعه، باید پیگیری‌های لازم از سوی مسئولان با جدیت انجام شود و دستگاه‌های اجرایی برای ارائه گزارش از اجرای قوانین الزام داشته باشند.

وی بابیان اینکه همه اقدام‌ها و فعالیت‌ها در حوزه‌های گوناگون برای رفاه و سلامت انسان‌هاست و اگر فعالیت ما به بشریت و جانداران آسیب بزند به بیراهه رفته‌ایم، گفت: ما به دنبال توسعه، پیشرفت و تحول در استان قم هستیم و مسائل زیست‌محیطی در حوزه‌های صنعتی و خدماتی باید در جلسات کارشناسی موردبحث و بررسی قرار بگیرد.

غضنفری بر ضرورت اجرای قوانین تنبیهی و تشویقی برای واحدهای صنعتی در رابطه با اجرای ضوابط زیست‌محیطی تأکید کرد و گفت: برای حفاظت از محیط‌زیست باید نگاه پیشگیرانه داشته باشیم و واحدهای صنعتی که مؤلفه‌ها و شاخص‌های زیست‌محیطی را رعایت نمی‌کنند، باید از ارائه خدمات محروم شوند.

وی در پایان بابیان اینکه نظام اسلامی نسبت به مسائل زیست‌محیطی نگاه جدی و روشنی دارد، تصریح کرد: برای دستیابی به اهداف کلان زیست‌محیطی در کشورمان، باید همه مردم و مسئولان و فعالان اقتصادی به درک مشترکی از اهمیت و جایگاه محیط‌زیست دست‌یافته و با برنامه‌ریزی لازم گام‌های مثبت و مؤثری در این زمینه بردارند.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد