اخبار و گزارش ها

فرمانده جدید منطقه شکار ممنوع کهک قم منصوب شد

فرمانده جدید منطقه شکار ممنوع کهک قم منصوب شد

قم ـ مراسم تکریم و معارفه فرمانده پاسگاه سرمحیط بانی کهک در استان قم با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست، بخشدار و جمعی از مسؤولان بخش کهک برگزار شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در مراسم تکریم و معارفه فرمانده منطقه شکار ممنوع کهک با اشاره به روند پرشتاب توسعه در استان، بر ضرورت توجه به مؤلفه های زیست محیطی در ابعاد گوناگون تأکید کرد و گفت: امروز همه مردم و مسؤولان نسبت به مسأله محیط زیست، توجه و دغدغه بیشتری داشته و این فرصت ارزشمندی برای برطرف کردن مشکلات و چالش های زیست محیطی است.

سید رضا موسوی مشکینی با بیان اینکه در استان قم از همه امکانات و ظرفیت ها برای حفاظت و پاسداری از طبیعت و محیط زیست بهره مند می شویم، خاطرنشان کرد: منطقه شکار ممنوع کهک با وسعت حدود 33 هزار هکتار، دارای ظرفیت های گسترده زیست محیطی به ویژه در بخش گردشگری طبیعی است که باید به سمت و سوی درست هدایت شود.

وی برخی معضلات زیست محیطی بخش کهک را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: تخلفات در حوزه شکار و صید، آلودگی هوای ناشی از چاه های ذغال و رهاسازی پساب ها و پسماندها به ویژه در روستاها از مهمترین مشکلاتی است که باید با همکاری مسؤولان بخش و جوامع بومی و محلی برطرف شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از برنامه ریزی جهت ساخت یک پاسگاه محیط بانی جدید در منطقه شکار ممنوع کهک خبر داد و گفت: امیدواریم با ارتقاء سطح حفاظتی و افزایش گشت و پایش در این زیستگاه حساس و ارزشمند و همچنین روند منطقی توسعه نواحی صنعتی و برخورد قاطعانه با متخلفان، شاهد بهبود وضعیت محیط زیست در بخش کهک باشیم.

بر اساس این گزارش، در این مراسم محمدجواد صدوقی از محیط بانان با سابقه یگان حفاظت محیط زیست استان قم به عنوان فرمانده جدید پاسگاه سرمحیط بانی منطقه شکار ممنوع کهک معرفی شد.

گفتنی است استان قم دارای یک منطقه حفاظت شده پلنگ دره با وسعت ۳۲ هزار هکتار و چهار منطقه شکار ممنوع کهک با وسعت ۳۳ هزار هکتار، کهندان با وسعت ۵۴ هزار هکتار، تالاب حوض سلطان با وسعت ۳۷ هزار هکتار و تالاب مره با وسعت 33 هزار هکتار است که توسط 20 محیط بان به صورت شبانه روزی حفاظت می شوند.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد