اخبار و گزارش ها

تفاهم نامه همکاری محیط زیست و کانون پرورش فکری کودکان قم به امضا رسید

تفاهم نامه همکاری محیط زیست و کانون پرورش فکری کودکان قم به امضا رسید

قم ـ همزمان با هفته محیط زیست، ادارات کل حفاظت محیط زیست و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم تفاهم نامه همکاری به امضا رساندند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در جلسه امضای این تفاهم نامه، محیط زیست را اولویت های امروز همه کشورها دانست و گفت: با بروز و ظهور چالش ها و بحران های متعدد زیست محیطی در سطح جهان، انسان ها نتیجه غفلت و فعالیت های مخرب خود در برابر طبیعت را مشاهده کرده اند.

سید رضا موسوی مشکینی بر ضرورت حفاظت و پاسداری از طبیعت و محیط زیست از سوی همه مردم و مسؤولان تأکید کرد و گفت: امروزه حفظ و حراست از محیط زیست به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و دولت ها و مردم باید وظایف خود در برابر طبیعت و محیط زیست را به خوبی بدانند و به آن عمل کنند.

وی با بیان اینکه محیط زیست یک علم میان رشته ای است و حفاظت از آن مستلزم فعالیت های گوناگون علمی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است، گفت: بدون تردید آموزش و فرهنگسازی در سنین کودکی و نوجوانی از ماندگاری و تأثیرگذاری مضاعفی برخوردار بوده و برای بهره مندی از این ظرفیت عظیم باید برنامه ریزی جدی داشته باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به قدمت، مقبولیت و جایگاه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اهمیت فعالیت های زیست محیطی در این مجموعه را مورد توجه قرار داد و گفت: امیدواریم با برنامه ریزی مناسب و اقدامات مؤثر آموزشی و فرهنگی زیست محیطی در میان کودکان، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مناسبی در سطح جامعه داشته باشیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت آموزش مسائل زیست محیطی در میان کودکان، خاطرنشان کرد: اصلاح سبک زندگی در جهت حفاظت از محیط زیست، می تواند با فعالیت های خوب آموزشی و فرهنگی برای سنین پایین تر تحقق یابد.

حامد حجتی با اشاره به امضای تفاهم نامه فیمابین با اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، بر ضرورت استفاده و بهره مندی از ظرفیت های هر دو دستگاه برای رسیدن به اهداف ارزشمند زیست محیطی تأکید کرد و گفت: باید در این زمینه برنامه ریزی های کوتاه و بلندمدت داشته باشیم و در کنار یکدیگر برای نجات طبیعت و محیط زیست نقش آفرینی کنیم.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1400 سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها»