اخبار و گزارش ها

یگان های حفاظت دستگاههای اجرایی تحت آموزش قرار می گیرند

یگان های حفاظت دستگاههای اجرایی تحت آموزش قرار می گیرند

قم ـ رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم گفت: دوره های آموزشی مناسب با هدف آگاهی سازی و پیشگیری از تخلفات برای یگان های حفاظت دستگاههای اجرایی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، حسین صیدی در دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در سخنانی اظهار داشت: حفظ و حراست از محیط زیست از جمله مسائلی است که نیازمند هماهنگی و مشارکت همه دستگاههای اجرایی است.

وی ضمن قدردانی از تلاش ها و مجاهدت های ارزشمند محیط بانان در عرصه های طبیعی و گرامیداشت نام و یاد شهدای محیط بان، خاطرنشان کرد: محیط بانان باید به خوبی از تمامی قوانین و ضوابط مرتبط با تکالیف خود به ویژه مسأله حمل سلاح آگاهی داشته باشند.

صیدی با بیان اینکه رسیدگی به جرائم و تخلفات احتمالی یگان های حفاظت دستگاههای اجرایی در صلاحیت سازمان قضایی نیروهای مسلح است، اظهار داشت: این سازمان در دو حوزه رسیدگی به جرائم و پیشگیری از وقوع جرم انجام وظیفه می کند.

وی در پایان بر ضرورت برگزاری دوره های آموزشی جهت ارتقاء دانش و آگاهی یگان های حفاظت دستگاههای اجرایی تأکید کرد و گفت: دوره های آموزشی مناسب با هدف آگاهی سازی و پیشگیری از تخلفات برای یگان های حفاظت دستگاهها برگزار می شود.

سید رضا موسوی مشکینی نیز در این نشست تاریخچه تشکیل یگان حفاظت محیط زیست را مورد توجه قرار داد و گفت: محیط بانان در مسیر سخت حفاظت از عرصه های طبیعی این مرز و بوم، با خطرات و آسیب های متعددی مواجه بوده و بدون تردید نیازمند حمایت حداکثری دستگاهها و نهادهای ذیربط می باشند.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1400 سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها»