اخبار و گزارش ها

حمایت قضایی از محیط بانان ضروری است

حمایت قضایی از محیط بانان ضروری است

قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: حمایت قضایی از محیط بانان و برخورد قاطع با تخلفات زیست محیطی از اهمیت بسزایی برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در دیدار دادستان دلیجان و رئیس دادگستری آشتیان در سخنانی اظهار داشت: حمایت قضایی از محیط بانان و برخورد با تخلفات زیست محیطی در راستای تقویت امر پیشگیری از وقوع جرم در این حوزه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با اشاره به وقوع برخی تخلفات زیست محیطی از جمله ایجاد آلودگی، چرای غیرقانونی دام و شکار و صید جانوران وحشی در منطقه حفاظت شده پلنگ دره، خاطرنشان کرد: بخش هایی از این منطقه در دو شهرستان دلیجان و آشتیان واقع شده و شناسایی و برخورد با متخلفان مستلزم وجود تعامل و هماهنگی های لازم با مراجع قضایی و انتظامی در این دو شهرستان است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گزارشی از وضعیت محیط زیست طبیعی و واحدهای صنعتی استان قم که در جوار استان مرکزی واقع شده اند نیز ارائه کرد و گفت: حفظ و حراست از محیط زیست وظیفه ای همگانی و نیازمند مشارکت همه دستگاههای اجرایی و شهروندان به ویژه مردم بومی و محلی در مناطق و زیستگاههای طبیعی است.

عباس آیینه دار دادستان شهرستان دلیجان و سید مرتضی حسینی رئیس دادگستری شهرستان آشتیان نیز در این دیدارها با اشاره به اهمیت و جایگاه محیط زیست در تأمین امنیت و سلامت عمومی جامعه، بر ضرورت برخورد قاطع با متخلفان زیست محیطی و اقدامات فرهنگی و انتظامی در جهت پیشگیری از وقوع جرم در این حوزه تأکید کردند.

منطقه حفاظت شده پلنگ دره با وسعتی بالغ بر ۳۱ هزا هکتار در جنوب غربی و ۵۰ کیلومتری شهر قم واقع شده و دارای تنوع گیاهی و جانوری بسیار غنی و مناسب است که در سال ۱۳۷۵ به عنوان منطقه شکار ممنوع و از سال ۱۳۸۸ در لیست مناطق حفاظت شده کشور قرار گرفته است.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1400 سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها»