اخبار و گزارش ها

تولید دو عنوان قصه کودکانه در حوزه محیط زیست

تولید دو عنوان قصه کودکانه در حوزه محیط زیست

قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: دو عنوان داستان در حوزه کودک و نوجوان به همت این اداره کل تولید و آماده انتشار شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در سخنانی اظهار داشت: دو قصه کودکانه با موضوع طبیعت و محیط زیست با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهیه و به مناسبت هفته کودک رونمایی شده است.

وی با بیان اینکه هدف از تولید و انتشار این دو قصه، آموزش، آگاهی بخشی و فرهنگسازی زیست محیطی در میان آینده سازان جامعه است، خاطرنشان کرد: آموزش و آشنا کردن کودکان و نوجوانان با بایدها و نبایدهای زیست محیطی، یکی از مهمترین اولویت هایی است که باید با جدیت پیگیری شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در ادامه افزود: یکی از قصه های تولیدشده با موضوع آشنایی با شغل محیط بانی، وظایف و خطراتی است که این عزیزان را تهدید می کند و یکی دیگر از موضوعات، مسأله بسیار مهم مهربانی با حیوانات است که به زیبایی به رشته تحریر درآمده است.

وی انتشار این قصه های کودکانه را در سه قالب صوتی، تصویری و پادکست همراه با مصاحبه دانست و گفت: این سه محتوای زیست محیطی، در فضای مجازی به ویژه شبکه شاد دانش آموزان منتشر خواهد شد و امیدواریم بتواند اهداف آموزشی و فرهنگی مورد نظر را به دنبال داشته باشد.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1400 سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها»