اخبار و گزارش ها

رهاسازی پرندگان شکاری در تالاب بهشت معصومه قم

رهاسازی پرندگان شکاری در تالاب بهشت معصومه قم

قم ـ رئیس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: ۸ قطعه پرنده از انواع شکاری و یک قطعه پرنده آبزی در منطقه تالاب بهشت معصومه قم رهاسازی شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، طیب احمدی در حاشیه رهاسازی پرندگان وحشی در تالاب بهشت معصومه قم گفت: این پرندگان شامل ۴ قطعه سارگپه پابلند و یک قطعه کورکور سیاه، عقاب صحرایی، عقاب طلایی، دال سیاه و اردک بلوطی بودند که پس از تیمار و نگهداری و بعضی نیز گذراندن طی دوره درمان به دامان طبیعت بازگشته اند.

رئیس اداره حیات وحش اداره کل محیط زیست قم گفت: پرندگان آسیب دیده در طبیعت که توسط شهروندان به این اداره کل تحویل داده داده شده و یا پرندگانی که از متخلفان کشف و ضبط می شوند، پس از تیمار و نگهداری توسط دوستداران طبیعت و محیط زیست و اطمینان از سلامت آنها در طبیعت رهاسازی می شوند.

وی با اشاره به شروع فصل مهاجرت پرندگان و احتمال افزایش مشاهده پرندگان آسیب دیده در مناطق شهری، تصریح کرد: همشهریان محترم می باید ضمن مهربانی با پرندگان مهاجر و عدم آسیب رساندن به آنها، در صورت مشاهده پرندگان آسیب دیده با شماره تلفن های ۳۲۶۰۲۹۸۱ و ۳۶۲۰۷۲۹۹ تماس حاصل نمایند.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1400 سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها»