اخبار و گزارش ها

طرح‌های زیست محیطی شهری در قم مورد حمایت قرار می‌گیرد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:

طرح‌های زیست محیطی شهری در قم مورد حمایت قرار می‌گیرد

قم ـ ایرنا ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: طرح‌های زیست محیطی ارائه شده از سوی دستگاه‌های اجرایی استان، مورد حمایت جدی صندوق ملی محیط زیست قرار خواهد گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی با اشاره به جلسه مشترک مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست با مدیران شهرداری قم در سخنانی اظهار داشت: رویکرد شهرداری قم نسبت به مسائل زیست محیطی مثبت و رو به جلو است، اما همچنان برای رسیدن به سطح مطلوب راه طولانی در پیش داریم.

وی با بیان اینکه صندوق ملی محیط زیست، طرح های زیست محیطی در شهر قم از جمله ساختمان های سبز، مدیریت پسماند و فاضلاب و توسعه انرژی های تجدیدپذیر را مورد حمایت جدی قرار می دهد، خاطرنشان کرد: حمایت شهرداری قم از ساختمان های سازگار با محیط زیست و تلاش برای به حداقل رساندن دفن مستقیم پسماند قابل تقدیر بوده و باید با جدیت ادامه پیدا کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت ارائه طرح های زیست محیطی از سوی شهرداری و دیگر دستگاههای مرتبط با استفاده از مشاوران مجرب تأکید کرد و گفت: این طرح ها بر اساس اولویت ها، نیازهای استان و شرایط و مقتضیات توسط این اداره کل تأیید و برای دریافت تسهیلات و کمک های اعتباری به صندوق ملی محیط زیست ارائه می شود.

وی در پایان نسبت به بهبود شرایط و ارتقاء شاخص های زیست محیطی در شهر مقدس قم با همدلی و مشارکت همه مردم و مسؤولان اظهار امیدواری کرد و گفت: مردم باید از طرح های زیست محیطی همچون ساختمان های سبز و تفکیک از مبداء پسماندها همکاری لازم را داشته باشند تا با استفاده از همه ظرفیت ها به شهری پاک و سالم دست پیدا کنیم.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1401 سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین»