اخبار و گزارش ها

محیط زیست به بهانه توسعه صنعت و معدن تخریب نشود

نایب رییس مجلس شورای اسلامی:

محیط زیست به بهانه توسعه صنعت و معدن تخریب نشود

قم ـ نماینده مردم قم و نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به هیچ عنوان نباید طبیعت و محیط زیست به بهانه توسعه صنعت و معدن آسیب ببیند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری در دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: به هیچ عنوان نباید طبیعت و محیط زیست به بهانه توسعه صنعت و معدن آسیب ببیند.

وی با اشاره به شکنندگی محیط زیست استان قم با توجه به خشکسالی‌های گسترده و بارگذاری های بیش از حد صنعتی، خاطرنشان کرد: همراهی با روند توسعه تا حدی است که محیط زیست تخریب و آلوده نشود.

وی بر ضرورت همکاری و هماهنگی همه دستگاههای اجرایی برای حفظ و حراست از محیط زیست تأکید کرد و گفت: توسعه و اشتغال بسیار لازم است، اما برخورداری از محیط زیست پاک و سالم از مهمترین حقوق شهروندی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از این پس، استقرار صنایع در این استان نباید از روی اضطرار بلکه باید از روی انتخاب باشد، اظهار داشت: باید تلاش کنیم صنایعی در قم شکل بگیرد که کمترین آلایندگی و مصرف آب را داشته باشند.

وی در پایان خواستار برخورد جدی با واحد‌های صنعتی آلاینده شد و گفت: ما برای تأمین امنیت و سلامت مردم با هیچ کس تعارف نداریم و برای مقابله با آلودگی‌های زیست‌محیطی نباید با کسی مسامحه و ملاحظه‌ای داشته باشید.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
مهار تورم ، رشد تولید