اخبار و گزارش ها

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از موزه «دین و زندگی» بازدید کرد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از موزه «دین و زندگی» بازدید کرد

قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در بازدید از موزه دین و زندگی بر ضرورت افزایش همکاری ها و تعاملات فیمابین دو مجموعه تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، محمدحسین بازگیر در بازدید از موزه دین و زندگی، با اشاره به اهمیت و جایگاه موزه ها در آموزش و فرهنگسازی زیست محیطی در جامعه گفت: قطعا مساعدت و همکاری های لازم برای غنای هرچه بیشتر گنجینه محیط زیست در این موزه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان قم از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان پرچمدار «اسلام و محیط زیست» انتخاب شده است، اظهار داشت: امیدواریم با مشارکت و تعاملات فیمابین، بتوانیم آموزه های دینی در حوزه محیط زیست را برای همه کشور ارائه بدهیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم مسائل فقهی در حوزه ایمنی زیستی را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: برای تبیین هرچه بهتر مسائل و موضوعات در این حوزه به ویژه مسأله تراریخته ها می توانیم از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی مؤسسه موضوع شناسی فقه بهره مند شویم.

حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح زاده رییس مؤسسه موضوع شناسی احکام فقهی نیز در این بازدید بر ضرورت افزایش همکاری ها میان دو مجموعه تأکید کرد و گفت: توجه به محیط زیست و نوع رفتار ما با طبیعت، از جمله موضوعاتی است که در آموزه‌های دینی به شدت مورد توجه قرار گرفته و قطعاً محیط زیست پاک و سالم است که می‌تواند سلامت مردم را به دنبال داشته باشد.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
مهار تورم ، رشد تولید