اخبار و گزارش ها

مجتمع گاز سراجه مسؤولیت اجتماعی خود در حوزه محیط زیست را انجام دهد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:

مجتمع گاز سراجه مسؤولیت اجتماعی خود در حوزه محیط زیست را انجام دهد

قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: مجتمع بزرگ گاز سراجه باید مسوولیت اجتماعی خود در حوزه محیط زیست را با جدیت پیگیری کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، محمدحسین بازگیر در بازدید از مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز شهید فهمیده سراجه قم گفت: با استفاده از تجربیات ارزشمندی که در کشور برای رفع آلودگی های صنعتی وجود دارد، می‌توان راهکارهای علمی و عملیاتی مناسبی برای پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی در این مجتمع تدوین و اجرا نمود.

وی با بیان اینکه این مجتمع بزرگ و استراتژیک، باید مسوولیت اجتماعی خود در حوزه محیط زیست را با جدیت پیگیری کند، خاطرنشان کرد: محیط زیست مهمترین محور مسئولیت‌های اجتماعی است که همه مردم و مسئولان باید نسبت به آن دغدغه و تعهد داشته باشند.

وی با بیان اینکه منطقه سراجه بر اساس الگوی خیزش گرد و غبار در استان قم، از کانون‌های فعال ریزگردها بشمار می‌آید، خواستار راه اندازی یک ایستگاه سنجش ذرات معلق در این منطقه شد و گفت: ایجاد یک نهالستان و تولید و کاشت درختچه ها و بوته های سازگار با شرایط اقلیمی منطقه، از جمله اقدامات زیست محیطی است که این مجتمع می‌تواند در این جهت گام بردارد.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
مهار تورم ، رشد تولید