اخبار و گزارش ها

خانه فناور محیط زیست استان قم افتتاح شد

با حضور معاون سازمان محیط زیست کشور؛

خانه فناور محیط زیست استان قم افتتاح شد

قم ـ «خانه فناور محیط زیست» استان قم با حضور معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در پارک علم و فناوری استان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، نورالله مرادی در حاشیه افتتاح این خانه فناور در سخنانی اظهار داشت: نبود ارتباط مؤثر با پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از حلقه‌های مفقوده محیط زیست در سالهای گذشته بوده است، ولی باید برای استفاده هرچه از این فرصت گرانبها و ارزشمند برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ایجاد بستر بهره‌مندی از دانش متخصصین و محصولات بومی دارای فناوری در حوزه محیط زیست در دستور کار دولت مردمی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در همین راستا خانه های فناور محیط زیست در همه استان ها راه اندازی خواهد شد تا محلی برای پیوند مستمر با فناوران و شرکت‌های دانش‌‌بنیان باشد.

معاون آموزش سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه متأسفانه در دهه های گذشته با استفاده بی رویه از منابع حیاتی، محیط زیست به شدت آسیب دیده است، گفت: امروز باید از توانمندی و خلاقیت دانشمندان جوان کشورمان، در مدیریت و بهبود اوضاع بغرنج محیط زیست به خوبی بهره مند شویم.

وی در پایان از برگزاری نمایشگاهی با حضور شرکت های فناور و دانش بنیان فعال در حوزه محیط زیست خبر داد و گفت: ارتباط و تعامل مستمر ادارات کل حفاظت محیط زیست با پارک های علم و فناوری مورد تأکید بوده و ما قطعاً از هرگونه دانش و فعالیت نوآورانه که در این حوزه مؤثر باشد، استقبال می کنیم.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
مهار تورم ، رشد تولید