اخبار و گزارش ها

تأمین حقابه های زیست محیطی استان قم باید در اولویت برنامه ها قرار بگیرد

معاون تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست کشور:

تأمین حقابه های زیست محیطی استان قم باید در اولویت برنامه ها قرار بگیرد

قم ـ
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، مجتبی ذوالجودی در حاشیه بازدید از تالاب مره و دریاچه نمک قم در سخنانی اظهار داشت: تالاب های استان قم با توجه به شرایط ویژه اكولوژیكی و قرار گرفتن در كریدور مهاجرت پرندگان، دارای گونه های غنی گیاهی و جانوری و ظرفیت های عظیم زیست محیطی هستند که باید هرچه بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

وی با اشاره به معضل جدی گرد و غبار در مرکز کشور، نقش تالاب‌های قم در مهار این بحران را بسیار تأثیرگذار دانست و گفت: با از بین رفتن بخش عمده ای از تالابها و رودخانه‌های استان به ویژه دریاچه نمك كه در حال حاضر وضعیت مناسبی ندارد، كانون های جمعیتی در مركز كشور مورد تهدید قرار می‌گیرند.

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: تأمین حقابه های زیست محیطی استان قم، یکی از مهمترین اولویت‌هایی است که باید در سطح ملی و از وزارت نیرو پیگیری شود.

وی در پایان، اجرای هرگونه طرح و پروژه صنعتی و معدنی در دریاچه نمک قم را منوط به صدور مجوزهای لازم از سوی سازمان محیط زیست عنوان کرد و افزود: با توجه به حساسیت و شکنندگی این زیستگاه ارزشمند، ضمن تخصیص اعتبارات لازم، باید برنامه جامعی برای حفاظت حداکثری از آن تهیه و تدوین شود.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
مهار تورم ، رشد تولید