.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 2e45d5b
 • معاون امور عمرانی استانداری قم:
  نظارت اجتماعی در حوزه محیط زیست تقویت شود
  قم ـ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: باید با فرهنگسازی و اطلاع رسانی مناسب، نظارت اجتماعی برای مقابله و پیشگیری از تخلفات زیست محیطی تقویت شود.
 • 1398/3/18 شنبه2019-06-08T13:15:22+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، محسن بهشتی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان در سخنانی اظهار داشت: مسأله حفظ و حراست از محیط زیست باید به دغدغه جدی همه مردم و مسؤولان تبدیل شود، زیرا عدم دغدغه مندی برخی باعث می شود اداره کل حفاظت محیط زیست را برای پذیرش و صدور مجوزهای گوناگون تحت فشار قرار دهند.

  وی با بیان اینکه نباید بگذاریم محیط زیست به شدت آلوده شود و پس از آن به توصیه های سازمان حفاظت محیط زیست عمل کنیم، گفت: مسأله محیط زیست هنوز آنگونه که باید و شاید برای ما جدی نشده است، در حالی که آلودگی محیط زیست مرگ خاموشی است که در انتظار همه ما و فرزندان ماست.

  معاون امور عمرانی استانداری قم بر ضرورت فرهنگسازی و اطلاع رسانی مناسب در جهت تقویت نظارت اجتماعی برای مقابله و پیشگیری از تخلفات زیست محیطی در جامعه تأکید کرد و گفت: دستگاه قضایی و نیروی انتظامی باید با جدیت موضوع تخلفات زیست محیطی در استان قم را پیگیری کرده و قاطعانه با آنها برخورد نماید.

  وی با بیان اینکه موضوع جانمایی محل دفع پسماندهای صنعتی استان قم باید به کارگروه امور زیربنایی ارجاع داده شده و هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود، خاطرنشان کرد: باید با فراهم آوردن زیرساخت ها و امکانات لازم برای ایجاد کارخانه بازیافت در کنار محل دفع پسماندهای صنعتی، توجیه اقتصادی این طرح برای سرمایه گذاران را بهبود ببخشیم.

  بهشتی در پایان با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم باید نوع و میزان پسماندهای صنعتی استان را هرچه سریعتر مشخص و اعلام کند، تصریح کرد: باید کمیته ویژه پسماندهای صنعتی تشکیل شده و وظایف دستگاههای اجرایی مرتبط برای برطرف کردن این معضل جدی را کاملا مشخص کند.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ