.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 5077055
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:
  ظروف یک‌بار مصرف عامل زمینه ساز انواع بیماری‌ها است
  قم ـ مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست قم گفت: ظروف یک‌بارمصرف پلاستیکی با وجود اینکه به‌ ظاهر بهداشتی است اما زمینه مساعدی را برای انواع بیماری‌ها به وجود آورده و اثرات منفی آن بسیار نگران‌کننده است.
 • 1398/4/22 شنبه2019-07-13T10:24:43+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در سخنرانی پیش از خطبه‌های جمعه قم افزود: الگوی زندگی شهری امکان حذف پلاستیک را از بین برده اما باید رویکردهای کاهش استفاده از پلاستیک به‌صورت جدی در بین تمام مردم دنبال شود.

  مدیرکل حفاظت محیط‌زیست قم با اشاره به‌روز جهانی «نه به پلاستیک» عنوان کرد: میزان تولید و پسماندهای پلاستیک به میزانی در سطح جهان افزایش پیداکرده که عملاً حیات و زندگی بشر را با مشکل روبه‌رو کرده است.

  وی افزود: انباشت پسماندهای ناشی از پلاستیک در برخی جزایر و اقیانوس‌ها به حجمی بوده که از آن‌ها به‌عنوان قاره‌های پلاستیکی یاد می‌شود.

  موسوی مشکینی اضافه کرد: ایران جزو ۱۰ کشور نخست جهان در تولید و یکی از کشورهای اصلی در مصرف پلاستیک است، تجزیه پلاستیک بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ سال زمان می‌برد که اثرات منفی بسیار زیادی را در طبیعت بر جای می‌گذارد.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: موضوع‌های زیست‌محیطی امروز به یکی از دغدغه‌های اصلی مردم تبدیل‌شده است، عدم رعایت مسائل زیست‌محیطی مشکلات گسترده‌ای را ایجاد می‌کند.

  وی ادامه داد: وضعیت زیست‌محیطی کشور در برخی مؤلفه‌ها به مرز هشدار رسیده که ادامه آن می‌تواند شرایط زیست طبیعی را با مشکلات بیشتری همراه کند.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ