.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 8899d88
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:
  برای مقابله با آنفولانزای پرندگان نگاه پیشگیرانه داشته ایم
  قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: برای مقابله با بیماری های حیات وحش به ویژه آنفولانزای پرندگان، با همکاری و مشارکت اداره کل دامپزشکی استان قم رویکرد و اقدامات پیشگیرانه را تقویت کرده ایم.
 • 1398/4/18 سه‌شنبه2019-07-09T13:35:38+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در دیدار مدیرکل دامپزشکی استان در سخنانی اظهار داشت: گزارش بازدیدها از مناطق و تالاب های استان به صورت منظم و مستمر برای اداره کل دامپزشکی ارسال می شود و سطح همکاری ها و تعاملات فیمابین بسیار مناسب و مطلوب است.

  وی با بیان اینکه خوشبختانه در سال 97 هیچ موردی از آنفولانزای پرندگان در کانون های تجمع پرندگان مهاجر در استان قم مشاهده نشد، خاطرنشان کرد: با همکاری و مشارکت اداره کل دامپزشکی استان، برای مقابله با بیماری های حیات وحش به ویژه آنفولانزای پرندگان، رویکرد و اقدامات پیشگیرانه را تقویت کرده ایم.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به اجرای پروژه باغ پرندگان در شهر قم نیز تصریح کرد: شهرداری قم باید هرچه بیشتر زمینه نظارت کامل ادارات کل محیط زیست و دامپزشکی بر اجرای این پروژه را فراهم بیاورد تا در آینده مشکلی از جهت بیماری های حیات وحش را شاهد نباشیم.

  مدیرکل دامپزشکی استان قم نیز در این نشست بر ضرورت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جوامع بومی و محلی برای مقابله با بیماری های حیات وحش تأکید کرد و گفت: واکسیناسیون دام و طیور به ویژه پیرامون مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع استان قم به خوبی انجام می شود.

  مهدی رفیعی با بیان اینکه شهرداری قم باید در رابطه با ساماندهی و عقیم سازی سگ های بلاصاحب ورود جدی داشته باشد، گفت: ساماندهی بهداشتی کود مرغداری ها و مقابله با دلالان غیرقانونی که در این عرصه فعالیت می کنند، در راستای پیشگیری از آنفولانزای پرندگان بسیار مؤثر خواهد بود.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ