.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: a587178
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:
  با انتقال پسماندهای رهاشده صنعتی در قم به سایت پسماند سلفچگان موافق نیستیم
  قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: با توجه به وضعیت کنونی سایت پسماند صنعتی سلفچگان، با انتقال پسماندهای رهاشده صنعتی در برخی نقاط استان به این سایت موافق نیستیم.
 • 1397/9/7 چهارشنبه2018-11-28T08:43:46+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در جلسه کارگروه مخاطرات زیست محیطی استان قم با بیان اینکه عمده گرد و غبار در مرکز کشور، از کانون های داخلی سرچشمه می‌گیرد، اظهار داشت: حداکثر 25 درصد منشأ گرد و غبار در استان قم خارجی است که نیمی از آن مربوط به کشور عراق است.

  وی با بیان اینکه دشت مسیله از مهمترین کانون های گرد و غبار در مرکز کشور بشمار می رود و اگر احیای دریاچه نمک مورد غفلت واقع شود، زندگی در قم و تهران سخت خواهد بود، خاطرنشان کرد: وضعیت گرد و غبار در استان قم مناسب نیست و در این میان منطقه قمرود دارای بیشترین حجم گرد و غبار و منطقه کهک دارای کمترین حجم است.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به تراکم بالای جمعیتی و صنعتی و موقعیت ویژه سیاسی و جغرافیایی استان، تصریح کرد: با توجه به تجربه های تلخ خشک شدن تالاب ها در سراسر کشور و مصوبه هیأت وزیران برای مقابله با پدیده گرد و غبار، وظایف و تکالیف دستگاههای اجرایی در این رابطه مشخص شده و امکانات و اعتبارات لازم برای مقابله با مخاطرات زیست محیطی در استان قم باید اختصاص یابد.

  موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت بسیار نامناسب سایت پسماند صنعتی در بخش سلفچگان، گفت: در این سایت 18 هکتاری، تخلفات زیست محیطی متعددی از جمله تغییر در نوع پسماندها، افزایش میزان پسماندها و عدم اجرای ضوابط و استانداردهای دفع پسماندها صورت گرفته که به لحاظ فنی و حقوقی در حال پیگیری این تخلفات هستیم.

  وی با بیان اینکه دفع پسماندهای ویژه و صنعتی کار بسیار فنی و پیچیده ای است و باید به افراد باصلاحیت واگذار شود، گفت: محل مجاز دفع پسماندهای صنعتی در استان قم باید هرچه سریعتر انتخاب شود و ما با انتقال پسماندهای رها شده در برخی نقاط استان به سایت پسماند سلفچگان موافق نیستیم.

  وی همچنین با اشاره به قانون هوای پاک، بر ضرورت استفاده از سوخت استاندارد و عدم استفاده از مازوت در تمامی بخش‌ها تأکید کرد و گفت: از ابتدای مهرماه سال جاری در تمامی جایگاههای سوخت استان قم، بنزین یورو چهار در حال توزیع است، اما توزیع نفت گاز یورو چهار با کندی مواجه است که امیدواریم این مشکل نیز در سراسر کشور برطرف شود.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ