.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: b1a12b3
 • با حضور دکتر کلانتری معاون رئیس جمهور؛
  کارگروه «کاهش آلودگی هوا و مقابله با گرد و غبار استان قم» برگزار شد
  قم ـ کارگروه «کاهش آلودگی هوا و مقابله با گرد و غبار استان قم» با حضور عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.
 • 1397/12/16 پنجشنبه2019-03-07T12:10:55+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در کارگروه کاهش آلودگی هوا و مقابله با گرد و غبار استان قم گفت: این استان می تواند به عنوان پایلوت شهر سبز مطرح شود و در این رابطه باید طرح کامل و جامعی توسط همه صاحبنظران و فعالان حوزوی و دانشگاهی و زیست محیطی تدوین شود.

  وی با بیان اینکه قم دارای جایگاه ویژه علمی و معنوی و سیاسی است و باید محیط زیست این خطه مقدس را به عنوان یک الگو در کشور مطرح شود، خاطرنشان کرد: این مسأله بسیار مهم باید در یک بسته کارشناسی شده و با استفاده از همه ظرفیت ها و توانمندی های علمی و اجرایی حوزوی و دانشگاهی ارائه شود.

  معاون رئیس جمهور با بیان اینکه محیط زیست کشورمان قربانی توسعه ناپایدار شده و امروز شاهد تخریب و نابسامانی گسترده زیست محیطی در ابعاد مختلف در کشور و استان قم هستیم، اظهار داشت: متأسفانه در حوزه آب و انرژی، بسیار بد عمل کرده و فشار بیش از حد به منابع کشور وارد کرده ایم و بدون در نظر گرفتن حقوق نسلهای آینده، وضعیت کنونی محیط زیست را رقم زده ایم.

  وی با بیان اینکه با انتقال آب از دریای جنوب و شمال موافقیم و به نظر من هیچ مشکل زیست محیطی ندارد، تصریح کرد: تأمین آب شرب و آب برای صنعت وظیفه حکومت است، اما برای کشاورزی به هیچ عنوان توجیه اقتصادی ندارد و به صنایع آب بر نیز مجوز نخواهیم داد.

  در این جلسه همچنین بهرام سرمست استاندار قم، نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی، سید رضا موسوی مشکینی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی استان دیدگاهها و مباحث کارشناسی خود را در رابطه با آلودگی هوا به ویژه پدیده گرد و غبار در استان قم ارائه کردند.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ