.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: d9b2df4
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:
  ممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قم را با جدیت پیگیری می کنیم
  قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: ممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن سبک و سنگین در استان قم را با توجه به نبود زیرساخت های لازم برای کنترل آلایندگی شدید برخی از این واحدها با جدیت پیگیری می کنیم.
 • 1398/2/5 پنجشنبه2019-04-25T10:38:37+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در نشست همفکری تشکل های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی استان قم در سخنانی اظهار داشت: تأسیس و راه اندازی برخی واحدهای صنعتی، اگرچه به ظاهر منع قانونی نداشته باشد، اما باید بر اساس سند آمایش سرزمینی و آینده ای باشد که برای محیط زیستمان انتظار داریم.

  وی با اشاره به آلودگی شدید زیست محیطی برخی از واحدهای هیدروکربنی، گفت: با توجه به اینکه استان قم در حوزه نفتی مزیتی نسبت به استان های نفت خیز و مرزی کشور نداشته و از سویی زیرساخت های لازم برای کنترل آلایندگی شدید این واحدها در استان وجود ندارد، ممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن سبک و سنگین در قم را با جدیت پیگیری می کنیم.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت توسعه صنعت گردشگری و اکوتوریسم و صنایع با تکنولوژی های بالا در استان تأکید کرد و گفت: سازمان حفاظت محیط زیست بدون تردید در راستای رونق تولید، اشتغالزایی، اقتصاد مقاومتی و دستیابی به پیشرفت و توسعه، همراه و همگام دستگاههای اجرایی و سرمایه گذاران خواهد بود و همواره تأمین امنیت و سلامت عمومی جامعه را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.

  وی در پایان با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا حقابه رودخانه ها و تالاب های استان قم تعیین و تثبیت شود، تصریح کرد: جاری شدن آب در تالاب ها و رودخانه های خشک قم که نقش بسیار مؤثری در کنترل و کاهش گرد و غبار در مرکز کشور دارد، یک مسأله بسیار مهم و حساس است که باید با در نظرگرفتن مدیریت زیست بومی تالاب ها و ابعاد گوناگون آن، از سوی مسؤولان و تشکل های مردم نهاد پیگیری شود.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ