.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: d1e94b9
 • استاندار قم:
  دستگاه ها برنامه خود را برای استفاده از تالاب ها ارائه کنند
  قم ـ استاندار قم گفت: باید دستگاه های متولی در زمینه تالاب های استان، برنامه عملی خود را برای توسعه این ظرفیت ها بر اساس اسناد بالادستی ارائه کنند.
 • 1398/2/11 چهارشنبه2019-05-01T09:41:58+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، بهرام سرمست در حاشیه بازدید از تالاب های استان قم در گفت و گو با خبرنگاران، بررسی توانمندی ها و ظرفیت های موجود تالاب های استان را یکی از هدف های این بازدید برشمرد.
  وی بر حفظ و توجه به مسائل محیط زیست تاکید و خاطرنشان کرد: لازم است، برنامه اجرایی دستگاه های متولی برای حفاظت و بهره برداری از ظرفیت تالاب ها در راستای توسعه استان قم ارائه شود.
  وی بر جذب سرمایه گزاران بخش خصوصی برای بالفعل کردن ظرفیت های گردشگری در سطح استان تاکید و اظهار کرد: باید این مساله مهم در کارگروه های تخصصی مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گیرد.
  استاندار قم در بخش دیگر سخنان خود، به بارندگی های ابتدای امسال اشاره و بیان کرد: این بارش ها تا حد مطلوبی موجب حیات دوباره در تالاب های استان و نیز منجر به کاهش خطرهای زیست محیطی شده است.
  تالاب های قم با وسعت حدود 100 هزار هکتار، حدود 10 درصد از وسعت جغرافیایی استان را تشکیل می دهد؛ بر همین اساس، قم یکی از تالابی ترین استان های کشور و دارای ظرفیت های بزرگ زیست محیطی است که همه ساله میزبان دسته های بزرگ پرندگان مهاجر می باشد تا اثبات کند که زیبایی قم تنها در کویر خلاصه نمی شود.

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ