.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 6177734
 • معاون استاندار قم:
  فرآیند اصلاح فعالیت واحدهای آلاینده صنعتی قم ادامه پیدا می‌کند
  قم ـ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم گفت: از گذشته برخی واحدهای آلاینده در استان وجود داشته که امکان تعطیلی آن‌ها وجود نداشته و باید فرایند اصلاحی را برای کاهش و کنترل آلایندگی ادامه داد.
 • 1398/2/16 دوشنبه2019-05-06T11:15:24+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، مهرداد غضنفری در جلسه سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی در سالن جلسات استانداری افزود: مساله محیط‌زیست در صدر تمام برنامه‌های توسعه‌ای استان قرار داشته و هیچ طرح کلان و بزرگ اقتصادی و صنعتی بدون پیوست‌های محیط زیستی امکان استقرار در قم را نخواهد داشت.
  وی عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان حق هیچ‌گونه صدور مجوز جدیدی را به واحدهای آلاینده ندارند، درصورتی‌که سازمان محیط ‌زیست تا 15 روز نظر خود را درباره واحدهای آلاینده ارائه ندهد، امکان ورود استان در آن برای تصمیم‌گیری ممکن می‌شود.
  وی افزود: محیط ‌زیست در برخورد با واحدهای آلاینده‌ منفعلانه برخورد نکند اما ملاحظات و اولویت‌های استان را نیز در برخورد و صدور مجوز واحدهای صنعتی در نظر بگیرد.
  غضنفری اضافه کرد: در برخورد با واحدهای آلاینده زمان‌بندی مشخصی به واحدها برای اصلاح فرآیند اختصاص پیداکرده و تلاش می‌شود از تعطیلی آن‌ها خودداری شود.
  2 هزار و 300 واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد حدود 90 درصد مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از 53 هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می‌کنند.
  قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن‌الائمه (ع)- قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خور آباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.
  معاون استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: اگر نگاه‌های مدیران در مساله توسعه استان نزدیک‌تر شود بسیاری از مشکلات کنونی در رابطه با اقتصاد و توسعه پایدار از بین می‌رود.
  غضنفری با بیان الزامات توسعه پایدار عنوان کرد: در مبحث توسعه پایدار استان باید به تمام جنبه‌های مختلف توسعه به‌صورت متوازن توجه شود، نباید به بهای توجه زیاد به یک بخش به بخش‌های دیگر آسیب برسد.
  وی ادامه افزود: هیچ‌گونه مشکلی ازنظر تامین منابع مالی در قم وجود ندارد، برای ارائه تسهیلات کشاورزی و روستایی باید جهاد کشاورزی استان پیش‌قدم شود.
  وی در ادامه با اشاره به بخشی از مشکلات سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی قم تاکید کرد: مشکلات این سازمان از راه‌های مختلف قابل‌پیگیری است اما مشکلات باید به‌صورت دسته‌بندی و اولویت‌بندی دنبال شود.
  غضنفری گفت: برای رفع بیکاری فارغ‌التحصیلان بخش نظام‌مهندسی کشاورزی در ابتدا جهاد کشاورزی باید وارد عرصه شده و سپس به دنبال رایزنی با دستگاه‌های دیگر برای ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان این بخش باشد.
  وی اهمیت نظام‌مهندسی را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: اهمیت نظام‌مهندسی در امنیت غذایی و تامین غذای سالم بسیار ویژه است.
  وی همچنین بیان کرد: زمینه‌های فراوانی برای اشتغال در استان وجود داشته که ارائه منابع مالی برای آن‌ها نیازمند ارائه طرح‌های توجیه‌پذیر است.
  وی در ادامه آب را مهم‌ترین محور فعالیت‌های کشاورزی دانست و تصریح کرد: امکان هیچ‌گونه واگذاری عرصه برای فعالیت‌های کشاورزی بدون تامین منابع آبی وجود ندارد.

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ