.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: b2b688b
 • همایش کودک و محیط زیست در قم برگزار شد
  قم ـ همزمان با هفته محیط زیست همایش «کودک و محیط زیست» به همت اداره کل حفاظت محیط زیست و اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم برگزار شد.
 • 1398/3/24 جمعه2019-06-14T10:43:43+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، همایش«کودک و محیط زیست» با هدف تبیین و شناخت اهمیت و جایگاه محیط زیست برای کودکان و خانواده ها، با حضور حجت الاسلام والمسلمین امیرعطاءاله جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ سید حمیدرضا موسوی، معاون مدیرکل حفاظت محیط زیست؛ محمدرضا عابدی، رئیس حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قم و با حضور پرشور کودکان کتابخوان فعال در حوزه محیط زیست و خانواده‌های آنان در سالن غدیر  اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم برگزار شد.

  در آغاز این مراسم، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم با تاکید بر لزوم حراست از کره زمین به‌عنوان یک وظیفه انسانی اظهار داشت: همگان در نگهداری کره زمین سهیم هستیم و باید به حفاظت از محیط زیست به‌عنوان یک وظیفه‌ای همگانی توجه داشته باشیم و این همایش فرصت مناسبی برای فرهنگ‌سازی و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست است.

  همچنین، حمیدرضا موسوی، معاون مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به آلوده شدن محیط زیست بر اثر اشتباهات انسانی مطرح کرد: امروز این آلودگی موجب بسیاری از بیماری‌ها شده است؛ آب به‌عنوان مایع حیات بسیار مورد هجمه انسان‌ها قرار گرفته است و امروز بر اساس گزارش فقط یک سوم مردم جهان از آب سالم آشامیدنی استفاده می‌کنند.
  وی با بیان اینکه فقط روزانه ۷۰۰ تن زباله در خاک قم دفن می‌شود، تصریح کرد: هر چند محیط زیست امروزه با مشکلات مختلفی روبرو شده است اما می‌توانیم با مشارکت عمومی مردم این مشکلات را کاهش دهیم؛ باید محیط زیست را از کودکی به مدارس آموزش دهیم تا کودکان در آینده محیط زیست سالمی داشته باشند.

  محمدرضا عابدی، رئیس حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قم طی سخنانی در این همایش با بیان اینکه عملکرد والدین به صورت مستقیم بر کودکان تاثیرگذار است، اظهار کرد: این افراد برترین مربیان کودکان هستند به همین علت در ابعاد مختلف باید به الگوسازی که با رفتار و گفتار خود دارند، توجه داشته باشند.
  وی اضافه کرد: ما باید داشته‌های امروز خود را برای آیندگان و کودکان خود نگه‌داری کرده و بدانیم که منابع امروزی روزی به پایان می‌رسد و در این راستا باید آینده کودکان خود را مورد توجه قرار دهیم.

  در این همایش معصومه احمدی از کتابخانه امام علی(ع) به معرفی کتاب «رویای زباله‌ها» و محمدحسین حجازی از کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای به معرفی کتاب «محافظت از محیط زیست» پرداختند.

  همچنین، ستاره الهیان از اعضای فعال کتابخانه مریم نیز طی سخنانی در معرفی کتاب «راهنمای عملی بازیافت» اظهار کرد: بازیافت به زبان عامیانه به معنای استفاده دوباره و جلوگیری از مصرف بیهوده است که اجرای آن به نیاز به آموزش عمومی دارد.

  در همایش «کودک و محیط زیست» از کودکان کتابخوان فعال در حوزه محیط زیست و سازندگان کاردستی‌های برتر کتابخانه‌های عمومی استان قم با اهدا جوایزی به رسم یادبود تجلیل به عمل آمد.

  یادآور می شود، برگزاری مراسم جشن و مسابقات ویژه کودکان، برپایی نمایشگاه عکس حیات وحش و نمایش کاردستی‌های کودکان کتابخوان با استفاده از مواد بازیافتی از برنامه های شاد این همایش بوده است.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ