.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: c4d2965
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:
  برای کاهش استفاده از پلاستیک همه باید مشارکت داشته باشند
  قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: استفاده روزافزون و افسارگسیخته از پلاستیک در جامعه، محیط زیست ما را به شدت تهدید کرده و برای برطرف کردن این بحران جدی، همه باید مشارکت داشته باشند.
 • 1398/3/28 سه‌شنبه2019-06-18T09:36:06+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در دیدار جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی و کارکنان این اداره کل با تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: استان قم با توجه به آلاینده های زیست محیطی و تراکم زیاد جمعیتی و صنعتی، دارای محیط زیست بسیار آسیب پذیر و شکننده است.

  وی یکی از معضلات حل نشده استان قم را عدم مدیریت اصولی دفع پسماندها به ویژه پسماندهای ویژه و صنعتی دانست و گفت: روزانه حداقل 700 تن زباله در قم تولید می شود که متأسفانه کمتر از 12 درصد آن بازیافت می شود و باقی مانده آن همچون قرن ها پیش در زمین دفن می شود که تخریب های زیست محیطی بسیاری به دنبال دارد.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به اقدامات مؤثر در حوزه پسماند در سالهای اخیر، بر ضرورت تسریع در اجرای طرح هایی همچون تفکیک زباله در مبدأ و مقصد و بازیافت پسماندها در کلانشهر قم تأکید کرد و گفت: آثار سوء تخریب محیط زیست به خود ما و فرزندان ما بازمی گردد و این موضوعی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

  وی با بیان اینکه استفاده روزافزون و افسارگسیخته از پلاستیک در جامعه، محیط زیست ما را به شدت تهدید می کند، خواستار مشارکت همگانی برای کاهش تولید پسماند و استفاده از پلاستیک در استان قم شد و گفت: در این راستا باید فرهنگسازی و آگاهی بخشی لازم از سوی مسؤولان به ویژه علما و روحانیون انجام بپذیرد.

  موسوی در پایان تصریح کرد: آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) می تواند با استفاده از توان کارشناسی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم و دستگاههای اجرایی ذیربط، در اجرای برنامه های زیست محیطی به ویژه بهینه سازی مصرف انرژی، کاهش تولید پسماند و استفاده کمتر از پلاستیک پیشگام و الگو باشد.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ