.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: ef0ceab
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:
  دستگاههای اجرایی استان قم مورد ارزیابی مدیریت سبز قرار می گیرند
  قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: دستگاههای اجرایی استان قم بر اساس شاخص های شش گانه که آیین نامه اجرایی آن به تازگی مورد تصویب هیأت دولت قرار گرفته است، مورد ارزیابی مدیریت سبز قرار گرفته و سه دستگاه که کمترین امتیاز را کسب کرده باشند، اعلام عمومی می شوند.
 • 1398/5/2 چهارشنبه2019-07-24T13:58:50+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی با اشاره به تصویب آیین نامه اجرایی بند (ز) ماده 38 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، گفت: دستگاههای اجرایی استان قم بر اساس شاخص های شش گانه این آیین نامه اجرایی، مورد ارزیابی مدیریت سبز قرار می گیرند.

  وی مدیریت سبز را مجموعه ای از مطالعات و اقدامات جامع، هدفمند و مستمر برای استفاده بهینه از منابع و کاهش اثرات سوء بر منابع زیستی دانست و گفت: الگوی صحیح مصرف نیز سطحی از مصرف منابع است که ضمن تأمین مناسب نیاز، کمترین آثار و پیامدهای زیست محیطی و بیشترین صرفه جویی در هزینه ها و منابع را به همراه دارد.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در ادامه افزود: مصرف انرژی، مصرف آب، مدیریت پسماند عادی، مصرف سوخت وسایل نقلیه، ساختمان ها و تجهیزات و آموزش و فرهنگسازی، شش شاخصی هستند که در دستگاههای اجرایی مورد ارزیابی قرار گرفته و امتیاز هریک از آنها محاسبه می شود.

  وی با بیان اینکه عملکرد دستگاههای اجرایی در خصوص برنامه مدیریت سبز به عنوان یکی از شاخص های عمومی ارزیابی عملکرد به میزان 75 امتیاز خواهد بود، تصریح کرد: سالانه سه دستگاه اجرایی برتر در این رابطه معرفی و تقدیر می شوند، همچنین سه دستگاه اجرایی دارای کمترین امتیاز ضمن تذکر کتبی، اعلام عمومی خواهند شد.

  موسوی با بیان اینکه دستگاههای اجرایی که بیش از 90 درصد امتیاز اجرای مدیریت سبز را کسب کرده اند، می توانند کارکنان مؤثر خود در این امر را مورد تقدیر مالی قرار دهند، خاطرنشان کرد: مبالغ صرفه جویی شده ناشی از اجرای برنامه مدیریت سبز، پس از کسر هزینه های تعمیر و تجهیز در این راستا، به صورت مساوی به کارکنان همان دستگاه پرداخت می شود.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ