.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 01c4c37
 • مدیرکل حفاظت حیات وحش سازمان محیط زیست:
  اقدامات مناسبی برای مقابله با شیوع بیماری های حیات وحش در قم صورت گرفته است
  قم ـ مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در استان قم اقدامات مناسبی برای پیشگیری از شیوع بیماری های حیات وحش انجام گرفته و در حال حاضر مشکلی خاصی در این زمینه مشاهده نمی شود.
 • 1398/8/14 سه‌شنبه2019-11-05T12:41:26+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، شهاب الدین منتظمی در جلسه بررسی وضعیت بیماری های حیات وحش در استان قم گفت: برای مقابله و پیشگیری از بیماری های حیات وحش، باید با برگزاری دوره های آموزشی مستمر دانش و آگاهی افراد در این رابطه را بروزرسانی کنیم.

  وی با اشاره به بروز برخی بیماری های مشترک دام و انسان که علاوه بر مخاطرات جدی برای سلامت عمومی جامعه می تواند بر جانوران گوشتخوار و علفخوار نیز تأثیرگذار باشد، خاطرنشان کرد: مسائل و مباحث در این رابطه بسیار جدی است و باید از سوی مسؤولان امر مورد توجه قرار بگیرد.

  مدیرکل حفاظت حیات وحش سازمان محیط زیست با بیان اینکه تا کنون در حد توان از توسعه بیماری های حیات وحش جلوگیری کرده ایم، گفت: جمعیت حیات وحش در کشورمان بسیار شکننده است و در راستای حفاظت از زیستگاهها و گونه های مختلف جانوری باید هوشمندانه عمل کنیم.

  وی در پایان با اشاره به واکسیناسیون 280 هزار رأس دام توسط اداره کل دامپزشکی استان قم در راستای پیشگیری از بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک، تصریح کرد: در استان قم اقدامات مناسبی برای پیشگیری از شیوع بیماری های حیات وحش انجام گرفته و در حال حاضر مشکلی خاصی در این زمینه مشاهده نمی شود.

  منتظمی در سفر یک روزه به استان قم از خط تولید سلاح بیهوشی «گیران 2» ساخت مجتمع فنی بعثت و همچنین یکی از مراکز پرورش پرندگان زینتی در استان نیز بازدید و با مسؤولان این واحدها به گفتگو پرداخت.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ