.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 8b554d1
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:
  وضعیت آبگیری تالاب های قم مطلوب است
  قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: بارش های امسال حجم زیادی از آب را وارد تالاب ها و رودخانه های استان کرده و با توجه به بررسی های انجام شده توسط کارشناسان این اداره کل، وضعیت آبگیری تالاب ها مناسب و مطلوب ارزیابی شده است.
 • 1398/2/14 شنبه2019-05-04T09:49:21+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در حاشیه بازدید استاندار قم از تالاب های استان قم در گفت و گو با خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: این آبگیری، موجب شد تنوع زیستی و پوشش های گیاهی در برخی از این تالاب ها شکل بگیرد که این امر سبب شده است، تالاب ها از وضعیت مناسبی برخوردار باشند.
  وی ابراز امیدواری کرد: این آبگیری در تالاب ها، مساله گرد و غبار را در فصل تابستان سال جاری کنترل کند و باعث بهبود وضعیت تالاب ها و زیستگاه های استان قم بشود.
  وی با بیان این که بارش های امسال یک استثنا بود، همان طور که خشکسالی های سال های گذشته نیز یک استثنا بود؛ گفت: این از ویژگی های مناطق خشک و نیمه خشک است و امیدواریم که این روند بارندگی، چرخه های زیستی را در تالاب ها و رودخانه ها احیا کند.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست قم تاکید کرد: البته فعالیت های انسانی نیز باید متناسب با مباحث کارکردی رودخانه ها و تالاب ها باشد تا مشکلاتی را برای زیست بوم ها ایجاد نکند.

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ