دوشنبه 27 آذر 1396   14:14:18
اوقات شرعی
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :
پرسشهای متداول
پرسش و پاسخ
 
 
اصل پنجاهم قانون اساسی

در جمهوری اسلامی حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسلهای بعد باید در آن حیات رو به رشدی داشته باشند، وظیفه عمومی تلقی می گردد. از این رو  فعالیتهای اقتصادی و غیر آن که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیر قابل جبران آن ملازمه پیدا کند ممنوع است.

اخبار برگزیده
برنامه عمل استان قم برای مقابله با گرد و غبار بررسی شد
قم ـ جلسه ستاد ملی مقابله با گرد و غبار کشور با موضوع بررسی برنامه عمل استان قم با حضور جمعی از مسؤولان ملی و استانی در سالن جلسات سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد.


برنامه عمل استان قم برای مقابله با پدیده گرد و غبار بررسی می شود
قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: برنامه عمل استان قم برای مقابله با پدیده گرد و غبار هفته آینده با حضور عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و سید مهدی صادقی استاندار قم بررسی می شود.


امروزه صنعتی می تواند به حیات خود ادامه دهد که همراه با محیط زیست باشد
قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: امروزه صنعتی می تواند به بقاء و حیات خود به درستی ادامه دهد که همراه با محیط زیست باشد.


برنامه های مقابله با پدیده گرد و غبار در قم باید با جدیت بیشتری پیگیری شود
قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: پدیده گرد و غبار از مهمترین معضلات زیست محیطی استان است و باید برنامه های دستگاههای اجرایی برای برطرف کردن این معضل جدی با جدیت بیشتری پیگیری شود.


استفاده از فاضلاب تصفیه شده تهران بهترین جایگزین برای احیای دریاچه نمک و دشت مسیله است
قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: در شرایط کنونی استفاده از فاضلاب های تصفیه شده استان تهران بهترین جایگزین برای حقابه های رودخانه های قم برای احیای دریاچه نمک و دشت مسیله و مقابله با معضل گرد و غبار است.


در تخصیص حقابه ها به قم اجحاف شده است / همه باید به نظرات تخصصی سازمان محیط زیست احترام بگذارند
قم ـ عضو هیأت رئیسه و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: در تخصیص حقابه تالاب ها و رودخانه های استان قم به این استان اجحاف شده است و این مسأله باید با جدیت پیگیری شود.


عدم توجه به آموزه های دینی و اخلاقی از مهمترین عوامل ایجاد چالش های زیست محیطی است
قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: یکی از مهمترین عوامل در شکل گیری چالش های زیست محیطی امروز، عدم توجه به مسؤولیت اجتماعی و اخلاق زیست محیطی در جامعه است.


همراهی و همدلی مردم با محیط زیست یک سرمایه ارزشمند است / مسؤولان نسبت به آموزش و فرهنگسازی زیست محیطی در جامعه اهتمام جدی داشته باشند
قم ـ نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: در سال های اخیر همراهی و همدلی و نگرانی در رابطه با مشکلات محیط زیستی در جامعه بوجود آمده و این یک سرمایه ارزشمند است.


انجام طرح های پژوهشی کاربردی در حوزه محیط زیست در اولویت برنامه ها باشد
قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: انجام طرح های پژوهشی کاربردی در راستای رفع مشکلات و چالش های زیست محیطی استان قم باید در اولویت برنامه ها قرار داشته باشد.


در توسعه استان قم به ظرفیت های محیط زیستی توجه نشده است
قم ـ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: متأسفانه در دهه های گذشته در جهت رشد و توسعه استان قم به ظرفیت ها و بایدها و نبایدهای محیط زیستی استان توجه نشده است.


نظر خواهی
کدام قسمت از سایت برای شما کاربرد بیشتری دارد.
   
1- آیین نامه ها و دستورالعمل ها
2- اخبار زیست محیطی
3- تصاویر و موزه مجازی
4- گزارشات


آخرین ویرایش سایت
دوشنبه 27 آذر 1396 14:14:08
منوی اصلی سایت
بازدیدها
تعداد بازديد اين صفحه: 323978
تعداد بازديد کنندگان سايت: 81395356 تعداد بازديد زيرپورتال: 720096 اين زيرپورتال امروز: 247 سایت در امروز: 49908 اين صفحه امروز: 67
 
 ارتباط با ما | آمار بازدیدکنندگان | انتقادات و پیشنهادات | نقشه سایت | ساختار سازمان | پست الکترونیک | محیط زیست استانها | خانه خبر | معرفی سازمان

:: تمامی حقوق وب سایت متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست می باشد ::