اخبار و گزارش ها

یکسال حبس و 74 ضربه شلاق برای تمرد و توهین نسبت به مأموران محیط زیست قم

قم ـ رئیس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: یکی از متخلفان زیست محیطی به جهت تمرد از تحویل جانوران وحشی به یکسال حبس و متخلف دیگری به جهت توهین به مأموران محیط زیست به 74 ضربه شلاق محکوم شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، علی احمدی در سخنانی اظهار داشت: یکی از متخلفان زیست محیطی که جانوران وحشی از جمله مار و لاک پشت را در معرض فروش قرار داده بود، پس از مراجعه یگان حفاظت محیط زیست، از تحویل دادن جانوران تمرد می کند.

وی با اشاره به تشکیل پرونده قضائی برای این متخلف زیست محیطی و جریمه نقدی برای فروش جانوران وحشی، خاطرنشان کرد: این فرد همچنین به جهت تمرد نسبت به مأموران محیط زیست در حین انجام وظیفه، به یکسال حبس محکوم شده است.

رئیس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: مسؤول یکی از واحدهای صنعتی نیز، به هنگام بازرسی کارشناسان محیط زیست از این واحد آلاینده، اقدام به توهین به مأموران دولت در حین انجام وظیفه می کند که این متخلف نیز در دادگاه به 74 ضربه شلاق محکوم شده است.

وی با بیان اینکه کارشناسان و مأموران این اداره کل در راستای تأمین سلامت عمومی جامعه و حفظ و حراست از محیط زیست کشورمان همه تلاش خود را به کار گرفته اند، تصریح کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت مسائل زیست محیطی، دستگاه قضائی بر اساس ضوابط و قوانین با متخلفان در این حوزه با جدیت برخورد می کند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد