اخبار و گزارش ها

.

چاه های ذغال صرم تعطیل شدند

قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: با تشدید آلودگی هوا در روزهای سرد سال، از ادامه فعالیت چاه های ذغال صرم در بخش کهک جلوگیری بعمل آمده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در سخنانی اظهار داشت: چاه های ذغال از جمله واحدهای آلاینده ای هستند که بدون مجوز در زمین های ملی شکل گرفته و ضمن اشتغالزایی حداقلی مجموعه ای از تخلفات را به همراه دارند.

وی در ادامه افزود: قاچاق چوب و تخریب جنگل و طبیعت، تجاوز به منابع طبیعی و زمین های ملی، استفاده از کارگران غیرمجاز غیرایرانی و ایجاد آلودگی شدید هوا از جمله تخلفاتی است که صاحبان چاه های ذغال مرتکب می شوند و باید با این گونه واحدها برخوردهای قانونی لازم صورت بپذیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه مدت هاست به دنبال تعطیلی و تخریب چاه های ذغال صرم در بخش کهک هستیم، خاطرنشان کرد: با تشدید آلودگی هوا در روزهای سرد سال، با هماهنگی های انجام گرفته با فرمانداری، مراجع قضائی و انتظامی و اداره کل منابع طبیعی از ادامه فعالیت این واحدها جلوگیری بعمل آمده است.

وی همچنین تصریح کرد: متقاضیان تولید ذغال باید از دستگاههای جدید و بدون آلایندگی و در شهرک های صنعتی یا زمین های مجاز برای ادامه فعالیت خود استفاده کرده و قطعا ادامه روند گذشته به هیچ عنوان پذیرفته نبوده و سلامت عمومی جامعه را با مخاطره مواجه می کند.

صرم روستایی از توابع بخش کهک است که در 15 کیلومتری جنوب شهر قم قرار گرفته و بر اساس سرشماری سال 1395 دارای 2 هزار و 262 نفر جمعیت است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
سال 1398  سال رونق توليد