اخبار و گزارش ها

همه مردم ایران باید پاسدار طبیعت و محیط زیست باشند

قم ـ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به شعار «80 میلیون محیط بان» بر ضرورت همدلی و مشارکت همه مردم و مسؤولان برای حفاظت و حراست از طبیعت و محیط زیست تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سرهنگ جمشید محبت خانی در دیدار با امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: بیش از 3 هزار و 500 محیط بان در مناطق و زیستگاههای طبیعی، مأموریت خطیر و حساس حفاظت و حراست از گونه های ارزشمند گیاهی و جانوری را برعهده دارند.

وی ضمن گرامیداشت نام و یاد 141 محیط بان شهید، از جانبازی 377 محیط بان در سال های گذشته خبر داد و گفت: محیط بانان با وجود کمبود امکانات و تجهیزات و در شرایط کاری بسیار سخت، در برابر متخلفان و متجاوزان به طبیعت و محیط زیست، قاطعانه ایستاده اند.

مشاور انتظامی رئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان اینکه متأسفانه هنوز «روز ملی محیط بان» همزمان با ولادت با سعادت امام رضا(ع) در تقویم رسمی کشور ثبت نشده است، اظهار داشت: بدون تردید دستیابی به هرگونه توسعه و پیشرفت بدون در نظر گرفتن ملاحظات و مؤلفه های زیست محیطی، بی بهره و ناکارآمد خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به اصل 50 قانون اساسی و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با اهمیت و جایگاه محیط زیست، تصریح کرد: سیاست راهبردی سازمان حفاظت محیط زیست در این حوزه شعار «80 میلیون محیط بان» است که نیازمند دغدغه مندی، تعهد و مشارکت همه مردم و مسؤولان است.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد