اخبار و گزارش ها

همشهریان در تفکیک پسماندهای کرونایی بسیار توجه داشته باشند

همشهریان در تفکیک پسماندهای کرونایی بسیار توجه داشته باشند

قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: با توجه به افزایش قرنطینه بیماران کرونایی در منازل و ضرورت استفاده از ماسک در معابر عمومی، همشهریان باید نسبت به تفکیک و عدم رهاسازی پسماندهای کرونایی بسیار توجه داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در سخنانی اظهار داشت: متأسفانه با شیوع و اوج گرفتن ویروس منحوس کرونا در کشورمان، یکی از موضوعاتی که به لحاظ زیست محیطی به شدت مورد توجه قرار گرفته است، موضوع پسماندهای کرونایی است.
وی خاطرنشان کرد: با افزایش روزافزون بیماران کرونایی که بخشی از آنها در منازل قرنطینه شده و اقدامات درمانی را پیگیری می کنند، تفکیک پسماندهای کرونایی در خانه و قراردادن آنها در کیسه زباله های مشخص، جهت جلوگیری از گسترش بیماری بسیار اهمیت دارد.
وی بر توجه و دقت لازم از سوی پاکبانان در جمع آوری زباله ها و همچنین جلوگیری از فعالیت زباله گردها و مراکز غیرمجاز تفکیک زباله تأکید کرد و گفت: با اجباری شدن استفاده از ماسک در اماکن عمومی، شهروندان باید بسیار مراقب باشند تا ماسک های خود را که ممکن است آلوده به ویروس کرونا باشد، در معابر و جوی های آب رها نکنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم مدیریت پسماندهای کرونایی در بیمارستان های قم را نیز نسبتا مطلوب ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه با محدودتر شدن بیمارستان های درگیر کرونا نسبت به ابتدای سال، مسأله تفکیک و جمع آوری، بی خطرسازی و دفع اصولی پسماندهای کرونایی، به خوبی در حال انجام است.
موسوی در پایان ضمن اظهار امیدواری نسبت به کاهش شیوع بیماری کرونا و قدردانی از تلاش ها و مجاهدت های پزشکان، پرستان و کادر درمانی، گفت: مردم باید با رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و اقدامات پیشگیرانه به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله و پرهیز از تجمعات و مراسمات، از خود و دیگران در برابر این بیماری محافظت کنند.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد