اخبار و گزارش ها

رسانه ها در ارتقاء سرمایه اجتماعی نقش بسیار مؤثری دارند

قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در پیامی ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید غدیرخم و روز خبرنگار، بر نقش و جایگاه اصحاب رسانه در ارتقاء سرمایه اجتماعی و جلب اعتماد عمومی مردم تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در پیامی ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید غدیرخم و روز خبرنگار، قدرت نفوذ و تأثیرگذاری رسانه ها در جوامع امروزی را مورد توجه قرار داد و بر نقش و جایگاه اصحاب رسانه در ارتقاء سرمایه اجتماعی تأکید کرد.

بر اساس این گزارش در پیام مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم به مناسبت «روز خبرنگار» آمده است: اطلاعات و ارتباطات در دوران معاصر از مهمترین معیارهای توسعه و پیشرفت جوامع بشمار آمده و نفوذ و تأثیرگذاری ارتباطات و رسانه ها تا جایی است که به باور بسیاری از صاحبنظران، اولویت ذهنی و رفتاری انسانها را تعیین کرده و در اغنای افکار عمومی جامعه و جهت دهی به دیدگاهها و نگرش های مردم و ارتقاء سرمایه اجتماعی بسیار مؤثر است.

از سوی دیگر اطلاع رسانی درست، شفاف و بهنگام از دستاوردهای انقلاب اسلامی، نقش بی بدیل و انکارناپذیری در جلب اعتماد عمومی و همراه و همدل کردن مردم با اهداف و سیاستگزاری های کلان کشور دارد و با پرکردن خلاء های ارتباطی، فضای تخریب، سیاه نمایی و شایعه پراکنی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی را نیز تنگ تر می کند.

اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن هفدهم مردادماه «روز خبرنگار» و تقارن آن با عید سعید غدیرخم و دهه امامت و ولایت به تمامی خبرنگاران و اصحاب محترم رسانه که خالصانه و صادقانه در راستای آگاهی بخشی و ایجاد امید و نشاط در جامعه تلاش و مجاهدت می کنند، امیدوارم بتوانیم با بهره مندی از قدرت و نفوذ بی بدیل رسانه، در جهت فرهنگسازی و تحقق اهداف و برنامه های زیست محیطی در کشورمان گام های مثبت و مؤثری برداریم.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد