اخبار و گزارش ها

استقرار صنایع در قم باید متناسب با شرایط اقلیمی استان باشد

استقرار صنایع در قم باید متناسب با شرایط اقلیمی استان باشد

قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: بخشی نگری و نگاه کوتاه مدت به مسائل مهمترین علت تخریب محیط زیست بوده و استقرار صنایع در قم باید متناسب با شرایط اقلیمی و اکولوژیکی استان باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در دیدار مسؤول سازمان بسیج کارمندان استان قم گفت: در سال های اخیر ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست از سوی مقام معظم رهبری و تصویب قوانین هوای پاک، حفاظت از خاک و مدیریت تالاب ها در پیشبرد اهداف زیست محیطی بسیار مؤثر بوده است.
وی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست برای اجرای درست قوانین و سیاست ها در این حوزه نیازمند بهره مندی از تمامی ظرفیت های علمی و عملیاتی است، اظهار داشت: طرح «80 میلیون محیط بان» در همین راستا و برای جذب مشارکت و همدلی تمامی مردم و مسؤولان برای حفظ و حراست از طبیعت و محیط زیست ارائه شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه محیط زیست مسأله ای ملی و فراجناحی است، خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت عظیم بسیج به عنوان نهادی برخاسته از بطن مردم و انقلاب اسلامی، می توان گام های مثبت و مؤثر بسیاری برای رفع معضلات و چالش های زیست محیطی در کشورمان برداریم.
وی غفلت و کم توجهی، بخشی نگری و نگاه کوتاه مدت به مسائل اقتصادی و اجتماعی را مهمترین علت آسیب و تخریب محیط زیست دانست و گفت: امروز جامعه ایرانی به شدت نیازمند تغییر نگاه مردم و مسؤولان به مسأله محیط زیست و تغییر در رفتار فردی و اجتماعی در این حوزه هستیم، به گونه ای که هر شخص خود را ملزم به حفظ و حراست از این موهبت های الهی بداند.
موسوی با بیان اینکه استقرار صنایع در استان قم باید متناسب با شرایط اقلیمی و اکولوژیکی استان باشد، حفاظت از محیط زیست را از مهمترین ارکان اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار عنوان کرد و افزود: برای تأمین امنیت، سلامت و رفاه مردم باید همه تلاش خود را برای دستیابی به محیط زیست پاک و سالم انجام دهیم.
سرهنگ حسین حسن پور مسؤول سازمان بسیج کارمندان سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) نیز در این دیدار ضمن اعلام آمادگی کامل برای اجرای برنامه های آموزشی، فرهنگی و عملیاتی در حوزه محیط زیست، بر ضرورت توجه به این مسأله از سوی همه مدیران و مسؤولان تأکید کرد و گفت: در کارگروه ویژه ای که به منظور رسیدگی به موانع و مشکلات اجرایی استان در سازمان تشکیل شده است، موضوع محیط زیست مورد توجه جدی قرار دارد.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1400 سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها»