اخبار و گزارش ها

عملیات اجرایی احداث سایت پسماند صنعتی قم آغاز شد

عملیات اجرایی احداث سایت پسماند صنعتی قم آغاز شد

قم ـ آیین کلنگ زنی احداث سایت پسماند ویژه و صنعتی استان قم روز پنجشنبه همزمان با روز جهانی «زمین پاک» با حضور بهرام سرمست استاندار قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در این آیین که با حضور معاون عمرانی استانداری و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط برگزار شد، بر ضرورت راه اندازی هرچه سریعتر این سایت جهت مدیریت اصولی پسماندهای صنعتی استان تأکید کرد.

با بیان اینکه بیش از یک دهه موضوع احداث سایت پسماند صنعتی استان به دلایل گوناگون حل نشده باقی مانده بود، اظهار داشت: پس از مکان یابی، اخذ استعلام های لازم و طی مراحل قانونی و انتخاب سرمایه گذار، عملیات اجرایی این پروژه آغاز شده است.

وی مکان احداث این سایت پسماند را دارای کمترین اثرات مخرب زیست محیطی دانست و گفت: سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری دیگر ارگان ها و دستگاههای اجرایی مرتبط بر عملکرد درست و رعایت دقیق قوانین و ضوابط در این سایت نظارت مستمری خواهد داشت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در پایان تصریح کرد: امیدواریم با راه اندازی این سایت، تخلفات گسترده زیست محیطی در زمینه تخلیه پسماندهای ویژه و صنعتی در اراضی و مراتع و حاشیه جاده ها و رودخانه های استان از میان رفته و بدون تردید با هرگونه تخلفات در این حوزه به شدت برخورد خواهد شد.

سایت پسماند ویژه و صنعتی استان قم در فاز نخست در زمینی به وسعت ۵ هکتار و با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۰۰ نفر مستقیم و غیرمستقیم در کنار سایت پسماند شهری البرز احداث خواهد شد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1400 سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها»