اخبار و گزارش ها

پلمپ دو واحد صنعتی آلاینده در شهرک سلفچگان قم

پلمپ دو واحد صنعتی آلاینده در شهرک سلفچگان قم

قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست از پلمپ دو واحد صنعتی آلاینده در شهرک سلفچگان قم خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی افزود: این دو واحد ذوب فلزات و ریخته گری چدن در بخشی از خطوط تولید خود از فیلتراسیون لازم استفاده نکرده و فعالیت آنها منجر به آلودگی شدید هوا در این منطقه شده بود.

وی با بیان اینکه کارشناسان محیط زیست چندین بار از این دو واحد بازدید کرده و اخطاریه های لازم را برای آنان صادر کرده بودند، خاطرنشان کرد: این دو واحد صنعتی در لیست صنایع آلاینده استان قرار داشته و پرونده قضایی برای آنها تشکیل شده بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت رعایت ضوابط و استانداردهای زیست محیطی از سوی واحدهای تولیدی تأکید کرد و گفت: بدون تردید برای رسیدن به پیشرفت و توسعه پایدار در کشورمان، نیازمند رعایت تمامی مؤلفه های زیست محیطی از سوی فعالان اقتصادی هستیم.

وی با اشاره به حمایت های سازمان حفاظت محیط زیست در راستای رونق تولید و کسب و کار در کشور تصریح کرد: به طور حتم با هرگونه تخلف زیست محیطی که طبیعت و سلامت عمومی جامعه را با مخاطره مواجه کند، بر اساس ضوابط قانونی قاطعانه برخورد خواهد شد.

موسوی در پایان با بیان اینکه همشهریان می توانند هرگونه شکایت و گزارش خود از تخلفات و آلودگی های زیست محیطی را با شماره تلفن ۱۵۴۰ و ۳۲۶۰۲۹۸۱ در میان بگذارند، اظهار داشت: حفظ و حراست از محیط زیست باید یکی از دغدغه های جدی و اولویت های امروز مردم و مسئولان باشد.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال 1400 سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها»